اخبار

درمان اعتیاد با کمک درمان های الکترومغناطیس

درمان اعتیاد با کمک درمان های الکترومغناطیس|کالاسودا

کالاسودا - درمان اعتیاد با کمک درمان های الکترومغناطیس|کالاسودا

کالاسودا_یک پزشک ایتالیایی موفق شد از طریق  تحریک الکترومغناطیسی مغز ۳۰۰ معتاد به کوکائین را درمان کند.

اعتیاد جزو بیماری هایی است که درمانی طولانی مدت و زمان بر دارد . برای درمان اعتیاد روش های متعد دی وجود داردف روش هایی که شامل درمان های دارویی، درمان های روانشناختی و حتی درمان های مبتنی بر مدیتیشن می شود.

با این وجود، بسیاری از مواد مخدر صنعتی موجود در بازار به سبب بالا بودن درجه اعتیادی که به فرد تحمیل می کنندف به راحتی از روان افراد پاک نمی شوند.

بر همین اساس است که خانواده های افراد معتاد اغلب به دنبال جدیدترین روش های درمانی عزیزانشان، دقتر پزشکان متخصص را زیر پا می گذارند. در این میان نمی توان منکر این موضوع بود ک.ه عصب شناسان و روانشناسان ترک اعتیاد، نقشی پررنگ در کاهش وابستگی افراد به انواع مخدرها دارند.

یکی از جدیدترین دستاوردهای ترک اعتیاد به کشور ایتالیا باز می گردد. براساس خبرهایی که اخیرا منتشر شده،لوییجی گالیمبرت یک پزشک ایتالیایی موفق شده به واسطه  تحریک الکترومغناطیسی مغز برای درمان اعتیاد به کوکائین روشی جدید کشف کند.

این روش که به  TMS موسوم شده است، در حقیقت تکنیکی مبتنی بر پالس های الکترومغناطیسی است . این پالس ها وظیفه دارند به  تحریک فعالیت اعصاب مغز بپردازند .درواقع این پزشک ایتالیایی موفق شده است ، بیش از 300 معتاد به مواد مخدر کوکائین را با همین روش درمان کند.

اما روش کار دقیقا چگونه است ؟

جالب آنکه ایده اولیه این درمان به آزمایش های دو عصب شناس در انستیستو ملی سوءمصرف مواد مخدر مربوط می شود که در سال ۲۰۱۳ میلادی انجام شده بود.

.در آزمایش های اولیه گالیمبرت این روش را روی ۳۲ معتاد کوکایین  آزمود. پس از بررسی نتایج اولیه، او درمان TMS را برای همه بیماران انجام داد.

این پزشک ایتالیایی با استفاده از روشی غیر تهاجمی به تحریک بخش خاصی از مغز می پردازد که تمایل به مصرف مخدر را کنترل می کند

شایان ذکر است ؛هزینه هر جلسه درمانی با این روش ۱۱۸ دلار است.

برو بالا