روش های  درمان شناختی رفتاری بیشتری در اختیار بیماران قرار می گیرد

0
44
روش های  درمان شناختی رفتاری بیشتری در اختیار بیماران قرار می گیرد

Quirk، یک شرکت تحت حمایت YC، به دنبال ارائه درمان شناختی رفتار (CBT) به افرادی است که از اضطراب و افسردگی رنج می برند.

درمان شناختی رفتار چیست؟

روش CBT  یا درمان شناختی رفتار قصد دارد با تغییر شیوه ای که مردم فکر می کنند، آنها را از سوق دادن به الگوهای مبتنی بر منحرف کردن منفی واقعیت برای توجیه یا حساب کاربری عادت های نامناسب، کاهش دهد یا متوقف کند.

استاندارد طلایی روش درمانی جدید

اوان کانراد مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت در این باره می گوید:در پشت روش های درمان شناخت رفتاری 40 سال تحقیق وجود دارد. “من خود از حملات پانیک و عصبی در کل زندگی رنج می برده ام و شاهد درمان های مختلفی هستم و اکنون می دانم که CBT چیست. من قبلا تصور می کردم این درمان نوعی، شبه علم است. اما تنها 10 ماه پیش بود که من CBT را دوباره روی خودم کشف کردم و در مورد اثربخشی آن آموختم. این استاندارد طلایی است. “

استاندارد طلایی روش درمانی جدید

روش کار این برنامه به چه صورت است؟

اکنون با کمک این برنامه روش های درمانی بیشتری در اختیار افراد قرار می گیرد. این برنامه به کاربران کمک می کند یکی از شایع ترین تمرینات در درمان رفتار شناختی یعنی تکنیک سه ستون را خودشان انجام دهند.

روش کار این برنامه به صورت است که هنگامی که فردی حالت اضطراب یا افسردگی پیدا می کند به سراغ این اپلیکیشن می رود. آنها می توانند هرگونه تحریفی که در فکر آنها وجود دارد را شناسایی کنند مواردی مانند نکات منفی یا چیزهایی که باعث ناراحتی آنها شده است. کاربر می تواند اندیشه های نادرست و غیر منطقی خود را به چالش کشیده و تعدیل کند و در نهایت کاربر تفکرات منفی خود را با افراد معقول تر جایگزین می کند و با ذهنی آسوده از اپلیکیشن خارج می شود.

روش کار این برنامه به چه صورت است؟

در واقع این روش افکار منفی را با افکار معقول و منطقی تر جایگزین کرده و انحرافات فکری شما را با عقاید درست در ذهن تان جایگزین می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از