اخبار

درگیری شدید  اینتل با مقامات امنیتی ایالات متحده

کالاسودا- کالاسودا_مقامات امنیتی ایالات متحده معتقدند شرکت اینتل با رازداری و عدم افشای اطلاعات ، علنا با خرابکاران و تروریست ها دست دوستی داده است .

موضوع عدم تمایل شرکت های فناوری برای افشای اطلاعات مهم شان موضوعی تازه نیست . برای سال ها ، شرکت آیفون نیز به سبب عدم تمایل برای افشای اطلاعاتش با مقامات فدرال درگیر بود .

اما این بار مقامات پلیس ساییری و امنیتی ایالات متحده مدعی شده اند اینتل با این رفتارها ، عملا در حال حمایت از تروریسم است. درواقع این مقامات مدعی هستند که اینتل مقامات امنیت سایبری آمریکا را از مشکلات و آسیب پذیری های تراشه های تولیدی خود مطلع نکرده و در نتیجه فضا را برای رسوخ اطلاعاتی و رصد داده های مهم و حتی داده های امنیتی باز گذاشته است .

جالب این است که اینتل برای توجیه رفتار خود و عدم اطلاع رسانی اعلام کرده لزومی برای اطلاع رسانی نمی دیده است . موضوعی که باعث خشم مقامات ایالات متحده و البته شادی مضاعف هکرها می شود .

البته شرکت اینتل  در سوم ژانویه گروه آمادگی اضطراری کامپیوتری  آمریکا  را از وجود برخی مشکلات امنیتی و باگ های موجود در تراشه های خود مطلع کرده بود . اما به اعتقادات مقامات سایبری ایالات متحده این درست پس از رد شدن از مرحله خطرناک و اجازه دادن به هکرها برای نفوذ اطلاعاتی بوده است .

 پیش از این نیز شرکت آلفابت  به اینتل در خصوص این آسیب پذیری و نقص امنیتی هشدار داده بود ، اما اینتل برای اطلاع رسانی به دولت آمریکا هیچ اقدامی نکرد. برخی از اعضای ارشد پلیس سایبری ایالات متحده معتقدند این حرکت اینتل بی شباهت به یک لجبازی کودکانه نبود که امنیت کل اطلاعات ملت را نیز به خطر می اندازد .

مطالب مرتبط

برو بالا