درگیری Nvidia و Activision Blizzard پیچیده‌تر می‌شود

مشکلات سرویس GeForce Now نه تنها به Activision و Blizzard، بلکه به خود Nvidia هم بر می‌گردند.

به گزارش کالاسودا و نقل از The Verge، شنیدن خبر حذف شدن بازی‌های Activision و Blizzard از روی سرویس GeForce Now، آن هم دقیقا یک هفته پس از انتشار، همه‌ی ما را شوکه کرده است.

در ابتدا به نظر می‌رسید که این حرکت بی شرمانه از سوی ناشران و صرفا به دلیل طمع ناشران بوده است که به احتمال زیاد درست هم هست.

با این حال اخیرا مشخص شده است که قضیه کمی از این حرف‌ها پیچیده تر است. این طور که به نظر می‌رسد، Nvidia اجازه‌ی نگه داشتن بازی‌ها روی سرویس GeForce Now را نداشته است.

با وجود اینکه Nvidia ادعا می‌کند این اجازه را از کمپانی Activison دریافت کرده است، اکنون مشخص شده است که سوء تفاهم در این میان پیش آمده است.

Nvidia در بیانیه ای اعلام می‌کند که Activison و Blizzard در طول دوره‌ی آزمایشی این سرویس، همکاری فوق العاده ای با Nvidia داشته اند و به همین سبب هم نسخه‌ی آزمایشی بازی‌های آنها روی این سرویس قرار گرفته است.

Nvidia می‌گوید به محض مشخص شدن سوء تفاهم پیش آمده، این عناوین از روی سرویس حذف شده اند، اما همچنان امکان مذاکره با ناشران هست.

بر اساس اطلاعاتی که توسط Bloomberg منتشر شده است، Activision و Blizzard می‌خواستند قبل از عرضه‌ی رسمی سرویس، در رابطه برا یک قرارداد تجاری با Nividia مذاکره کنند.

اما Nividia توضیح می‌دهد که به دنبال بستن قرارداد‌های تجاری برای این سرویس نیست و می‌خواهد به کاربران اجازه دهد بازی‌های خود را مثل فروشگاه‌های Steam و UPlay روی GeForce Now بخرند. Nvidia هم در مقابل سهمی از این خرید‌ها را در اختیار ناشران قرار می‌دهد.

سخنگوی Blizzard و Activision می‌گوید که چنین قرار دادی هرگز بین این شرکت‌ها و Nvidia بسته نخواهد شد.

به بیان دیگر Nvidia باید بازی‌های این دو ناشر را درست مثل بازی‌های ناشران دیگر از جمله Konami، Capcom، Rockstar و Square Enix، پیش از عرضه‌ی سرویس از روی آن حذف می‌کرد.

از آنجا که Nvidia در زمان عرضه‌ی این سرویس چنین کاری را انجام نداده است، اکنون تمام اخبار و رسانه‌ها در حال لگد مال کردن این ناشران و Nvidia هستند.

یکی از نکات جالب و ترسناک در مورد خرید بازی‌های دیجیتالی این است که ممکن است فکر کنید چون پول یک بازی را پرداخت کرده اید، مالک آن هستید.

این طور که به نظر می‌رسد این موضوع درست نیست و کار شما بیشتر شبیه به کرایه کردن بازی‌ها روی سرور‌های مجازی است.

به این ترتیب در هر لحظه از زمان ممکن است شما دسترسی خود را به آن بازی‌ها از دست بدهید. همانطور که کاربران GeForce Now دسترسی خود را به بازی‌های مورد بحث از دست داده اند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها