درگ نفس‌گیر آئودی RS6، ب‌ام‌و M5، مرسدس E63 و پانامرا توربو S

0
12

آلمان‌ها طی سال‌ها به ساخت خودروهای خانوادگی بسیار سریع و قدرتمند شهرت یافته‌اند. خودروهایی که پرفورمنس یک سوپراسپرت را ارائه می‌کنند و درعین‌حال قابلیت استفاده‌های خانوادگی و روزانه را هم دارند. فرمول ساخت این خودروها تزریق پرفورمنسی خیره‌کننده به یک سدان یا استیشن است که آلمان‌ها در آن استاد هستند. نتیجهٔ این فرمول، ارائهٔ خودروهایی سریع و کاربردی برای خانواده‌ها است.

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال، بهترین‌های آلمان شامل ب‌ام‌و M پاور، آئودی RS، مرسدس AMG و پورشه برای ساخت بهترین نسخه از این خودروهای با پرفورمنس دیوانه‌وار کار می‌کنند اما کدام‌یک سریع‌ترین خودرو را ساخته است؟ برای مشخص شدن پاسخ این سؤال، جدیدترین نمونه از این سوپراسپرت‌های چهاردر آلمانی گرد هم جمع شده‌اند تا مشخص شود سریع‌ترین آن‌ها کدام است.

شرکت‌کنندهٔ نخست این رقابت جذاب، نسل کاملاً جدید آئودی RS6 است. این سوپر استیشن خودرویی رؤیایی است که 600 اسب بخار از نیروگاه 4 لیتری V8 توئین توربو را با کارایی یک استیشن خانوادگی ترکیب می‌کند. برخلاف دیگر محصولات RS آئودی که انتقال نیرو در آن‌ها توسط گیربکس‌های دوکلاچه صورت می‌گیرد، در RS6 به دلیل گشتاور عظیم 800 نیوتن متری از گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک استفاده شده است. این ماشین همچنین از سیستم چهارچرخ محرک افسانه‌ای کواترو هم برخوردار است که کمک شایانی به قابلیت‌های حرکتی این استیشن 2 تنی می‌کند.

خودروی بعدی مرسدس E63 S AMG استیشن است. سازندهٔ این هیولا یعنی تیم AMG اعتقاد دارد نیازی نیست خریداران مجبور باشند بین یک استیشن خانوادگی و یک V8 توئین توربوی قدرتمند یکی را انتخاب کنند. این نیروگاه 4 لیتری در سینهٔ E63 بیش از 600 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و انتقال آن توسط گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک با تنظیم AMG و سیستم 4Matic مرسدس به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

ب‌ام‌و M5 کامپتیشن تنها سدان حاضر در این درگ سوپر استیشن‌ها است. البته فرمول ساخت این ماشین تفاوتی با رقبا ندارد و در اینجا هم یک نیروگاه 4.4 لیتری V8 توئین توربوی قدرتمند در سینهٔ یک سدان خانوادگی قرار داده شده است. 625 اسب بخار قدرتی که توسط این موتور تولید می‌شود توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم XDrive به هر چهارچرخ انتقال میابد. بااین‌حال اگر بازهم برخی می‌خواهند این قدرت و پرفورمنس را در قالب یک سری 5 استیشن داشته باشند می‌توانند سراغ آلپینا B5 تورینگ بروند که 608 اسب بخار قدرت دارد.

و نهایتاً آخرین خودروی این جمع هم پورشه پانامرا اسپرت توریزمو توربو S E-Hybrid است. این ماشین اما برخلاف سه رقیب دیگر، علاوه بر موتور هشت سیلندر قدرتمند و دو توربوشارژر، سلاح دیگری هم دارد که آن نیروی کمکی الکتریسیته است. در پانامرا توربو S، موتورهای برقی به کمک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو آمده‌اند و مجموع خروجی سیستم را به 680 اسب بخار رسانده‌اند تا قوی‌ترین شرکت‌کنندهٔ این نبرد باشد؛ بنابراین می‌توان گفت پورشه در این خودرو از روشی هوشمندانه استفاده کرده و چشمگیرترین استیشن هیبریدی پرفورمنس دنیا را ساخته است.

بنابراین روی کاغذ این خودروها تقریباً در یک سطح هستند زیرا همگی بیش از 600 اسب بخار قدرت و گشتاوری در حدود 800 نیوتن متر دارند. وزن همهٔ آن‌ها حدود 2 تن است و نیروی موتور در همه به هر چهارچرخ منتقل می‌شود. این موضوع، رقابت میان این ماشین‌ها را بسیار جذاب و دیدنی می‌کند. پس بدون اتلاف وقت ویدئوی زیر را تماشا کنید تا دریابید سریع‌ترین خودروی خانوادگی حال حاضر آلمان کدام است.

آئودی RS6 ب‌ام‌و M5 مرسدس E63 S پانامرا توربو S
پیشرانه 4.0 لیتری V8 4.4 لیتری V8 4.0 لیتری V8 4.0 لیتری V8
تنفس توئین توربو توئین توربو توئین توربو توئین توربو هیبریدی
قدرت 600 اسب بخار 625 اسب بخار 612 اسب بخار 680 اسب بخار
گشتاور 800 نیوتن متر 750 نیوتن متر 850 نیوتن متر 850 نیوتن متر
گیربکس 8 سرعته اتوماتیک 8 سرعته اتوماتیک 9 سرعته اتوماتیک 8 سرعته دوکلاچه
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ
وزن 2075 کیلوگرم 1940 کیلوگرم 2060 کیلوگرم 2400 کیلوگرم
قیمت 92,700 پوند 96,205 پوند 96,275 پوند 140,868 پوند

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از