در آسمان ها خبری از آنتن نیست

در آسمان ها خبری از آنتن نیست|کالاسوداکالاسودا_نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد رفتار بسیاری از کاربران موبایل که در آسمان به دنبال آنتن دهی هستند اشتباه است .حتما تا به حال در کوچه و خیابان با افرادی رو به رو شده اید که برای پیدا کردن آنتن موبایل ، گوشی های خود را به سمت آسمان بلند می کنند.

حتی شاید با خواندن این سطور لبخند بزنید ، چرا که شما هم همین حرکت را برای یافتن آنتن موبایل انجام داده اید . با این وجود شاید تعجب کنید اگر بدانید موبایل شما چه به سمت آسمان گرفته شود و چه گرفته نشود تفاوتی را در آنتن دهی تجربه نخواهد کرد .

اگر تا به حال فکر می کردید با گرفتن گوشی در دستتان و بالابردن تلفن همراه به سمت آسمان می توانید کیفیت آنتن دهی آن را بیشتر کنید، سخت در اشتباه هستید.بنابراین  اگر با افت کیفیت خدمات تلفن همراه مواجه شدید به جای ثابت نشستن و بالا بردن گوشی بهتر است چند متری از سرجایتان جابجا شوید تا بتوانید آنتن دهی بهتری داشته باشید.

درواقع لین ژونگ استاد دانشکده برق و کامپیوتر  در دانشگاه رایس در تگزاس آمریکا در این خصوص می گوید ؛

«اگر چه این رفتار بین برخی از اقشار جامعه رایج است ، اما عملا چندان مفید نیست. زیرا میزان دسترسی به سیگنال های تلفن همراه در محیط اطراف ما کم و بیش همگن و برابر است و بالابردن گوشی با دست تغییری در این وضعیت ایجاد نمی کند. البته ، راه رفتن و جابجایی در شهرها در کیفیت دسترسی به خدمات تلفن همراه موثر است، زیرا در برخی نقاط به علت وجود ساختمان های بلند یا دیگر موانع سیگنال های تلفن همراه به خوبی در دسترس نیستند»

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها