اخبار

در افشا کاربران اطلاعات فیسبوک، پای روسیه در میان است

کالاسودا- کالاسودا – موسسه تحلیلی کمبریج بیان کرد که داده هایی که از اطلاعات کاربران فیسبوک فاش شده است، احتمالا در جایی در روسیه نگهداری میشود.

مانند رسوایی سال گذشته، باز هم پای روسیه در میان افشا اطلاعات کاربران است. فیسبوک به این متهم شده است که از اطلاعات ۵۰ – ۸۷ میلیون کاربر برای یک شرکت داده ای سیاسی مرتبط با کمپینهای ترامپ به نام Cambridge Analytica استفاده کرده است که اطلاعات رای دهندگان را به نفع کمپین دونالد ترامپ بررسی می‌کرد. حال این شرکت میگوید که ممکن است رقم بیشتر از این مقدار درگیر شده باشند. کریتوف وایلی موسس کمبریج آنالیتیکا بیان کرده است که مقدار اطلاعات کاربران درگیر شده به قطعیت بیشتر از این تعداد است.

فیسبوک اخیرا رسوایی سوء استفاده از اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی را پذیرفته است و در بیانیه خود به کاربران نوشت که ما مسئول مراقبت از اطلاعات شما هستیم و اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم سزاوار خدمت به شما نیستیم.

مارک زاکربرگ مدیر فیسبوک و دیگر مدیران اجرایی گام هایی زیادی برای کنترل اوضاع برداشتند اما سو استفاده از اطلاعات کاربران انها را به شدت دلخور کرده است. به طوری که بسیاری از آنها پلتفرم شبکه اجتماعی خود را تغییر دادند و حساب فیسبوک خود را پاک کردند.

 گفتنی است که دارایی زاکربرگ روز دوشنبه به میزان ۶.۰۶ میلیارد دلار کاهش یافت؛ به نحوی که این کاهش دارایی به خاطر افت ارزش سهام شرکت وی یعنی فیس بوک بود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا