در جستجوی استیو جابز بعدی در سیلیکون ولی

استیو جابز مدیر و موسس اپل، یکی از تأثیرگذارترین افراد در دنیای آی‌تی بود که دیدگاه ما را نسبت به فناوری تغییر داد. یک دهه پس از مرگ وی، ما در جست و جوی استیو جابز بعدی هستیم؛ آیا چنین رهبری وجود دارد؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، افراد کمی در سیلیکون ولی به اندازه استیو جابز مهم و برجسته هستند. پس از تأسیس اپل در سال 1976، جابز در سال 1985 از شرکت اخراج شد. بازگشت او، نجات اپل از ورشکستگی و قرار دادن آن در مسیر تبدیل شدن به یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان، یکی از داستانهای موفقیت آمیز دنیای فناوری است.

حالا یک دهه پس از مرگ جابز، در 5 اکتبر 2011، در سن 56 سالگی بر اثر سرطان، سایه او هنوز بر سر دنیای فناوری است.

در این بین قدرت و موفقیتی که صنعت فناوری ایجاد کرده است، به طور فزاینده‌ای مملو از مسیحاهای دروغین با داستانهای پر از دروغ است.

شگفت انگیزترین آن استارتاپ آزمایش خون Theranos باشد، جایی که مدیر آن الیزابت هولمز خود را به عنوان وارث و یک رهبر فناوری معرفی کرد و اغلب با لباس یقه مشکی به تقلید از جابز ظاهر می‌شد.

Fortune در مورد هولمز و “شرکت او” نوشت که “هدف آن ایجاد انقلابی در مراقبت‌های بهداشتی است” و مجله Inc هلمز را “استیو جابز بعدی” اعلام کرد.

در تمام این مدت، هولمز به سرمایه گذاران، شرکای تجاری و مشتریان در مورد ویژگی‌ها و دقت دستگاه‌های خود دروغ گفته است. او در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری محاکمه می‌شود.

مشاجره لفظی تراویس با یکی از رانندگان و همچنین تبعیض جنسیتی در اوبر نیز نمونه‌ای دیگر از رفتار رهبران در دنیای آی تی است.

همانند رفتار مدیران در Uber، رفتار WeWork، آدام نیومن، به ویژه در مورد مصرف مواد مخدر، مهمانی‌هایی که شرکت می‌کرد و نوشیدن به الکل و فرهنگ شرکت او مورد بررسی قرار گرفت.

آلن پائو، سرمایه گذار فناوری و سرپرست پروژه Include می‌نویسد: “سرمایه گذاران آی تی به اتهامات کلاهبرداری، مزاحمت یا تبعیض اهمیتی نمی‌دهند، به ویژه اگر بتوانند از آن سود ببرند.”

مارگارت اومارا، استاد دانشگاه واشنگتن و نویسنده کتاب “کد: سیلیکون ولی و بازسازی آمریکا” می‌گوید: “در حال حاضر جابز به عنوان یک رهبر تجاری کاملاً متفاوت است.” او مانند مدیران مشاغل بزرگ نبود که یادشان از بین برود.

یادبودی در فروشگاه اپل در خیابان استاکتون در سان فرانسیسکو برای استیو جابز در شب مرگ وی، 5 اکتبر 2011.

از نظر شیفر، نکته اصلی این بود که جابز “حقیقت را بر خوشحالی” ارجحیت می داد و جابز اغلب مهندسان خود را وادار می‌کرد تا به فکر انسان‌هایی باشند که برای آنها ماشین می‌سازند.

بررسی بیشتر سیلیکون ولی و رهبران آن، به تغییراتی شده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ، از جمله اپل، گوگل، مایکروسافت و فیس بوک، در هفت سال گذشته گزارش‌های منظم در مورد شرایط کارکنان خود منتشر کردند. آن‌ها از تعداد بیشتری از زنان و افراد رنگین پوست در تیم خود استفاده کردند.

با این وجود، مشکلات همچنان ادامه دارد. اپل تحت فشار بی سابقه‌ای از سوی کارکنان قرار گرفته است.

انتقاد از مارک زاکربرگ، مدیر فیس بوک همچنان ادامه دارد کمپین‌های آزار و اذیت جمعی و اطلاعات نادرست واکسن در طول همه گیری کووید -19 در مورد این شبکه افزایش یافته است.

 

 

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها