در پی حل مشکل شرکت دانش بنیان صنعت موشکی

0
77

یک شرکت دانش بنیان صنعت موشکی ایران اخیرا دچار مشکلاتی شده که حالا دولت در پی حل مشکلات این شرکت است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، شرکت های دانش بنیان در ایران در 2 سال گذشته مورد حمایت ویژه دولت قرار گرفته اند. اما در این میان برخی از شرکت های دانش بنیان به دلیل مشکلات مالی در پرداخت تسهیلات خود با بانک ها دچار گرفتاری هایی شده اند. یکی از این شرکت ها، یک شرکت دانش بنیان درحوزه صنعت موشکی است که چند روز گذشته خبر مشکلات آن منتشر شد.

در خبری که از وضعیت آن منتشر شد آمده که «گروهی دانش بنیان که در حوزه صنعت موشکی فعالیت می‌کنند و در این حوزه قرارداد همکاری با وزارت دفاع داشته اند، به دلیل اینکه نتوانستند بدهی‌های خود را به بانک‌های مسخره پرداخت کنند، اموال‌شان در حال مصادره است و خودشان نیز در آستانه رفتن به زندان هستند».

پس از شنیدن این خبر، دولت گویی دستور پیگیری حل مشکلات این شرکت دانش بنیان را صادر کرده است. در این زمینه گفته شده که به دنبال انتشار مطلبی مبنی بر اینکه نخبگان یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه موشکی به دلیل بدهی بانکی در آستانه به زندان رفتن هستند، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستور پیگیری مشکلات این شرکت دانش بنیان را صادر کرد.

این در حالی است که ایران توانسته تا به امروز بیش از 4 هزار و 500 شرکت دانش بنیان را به ثبت برساند. بیش از 350 هزار نفر نیز در این شرکت ها مشغول به کار هستند که این اشتغالزایی و تکیه بر توان و دانش داخلی در دور زدن تحریم ها موجب حمایت ویژه دولت از شرکت های دانش بنیان شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از