دسترسی رایگان به ابزار کنفرانس سازمانی گوگل و مایکروسافت به دلیل کرونا

0
1146

گوگل و مایکروسافت ابزار کنفرانس سازمانی خود را به دلیل کرونا ویروس به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دادند. اگرچه این دسترسی رایگان برای مدت زمان محدود است اما می‌تواند به کارمندان دورکار و مدرسان و سازمان‌ها که در پی ایجاد کمترین تماس میان کارمندان خود هستند کمک کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، شیوع ویروس کرونا، شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری را به سمت دورکاری سوق داده است و اکنون گوگل و مایکروسافت بیان کرده اند که ابزارهای ارتباط تلفن-کنفرانسی خود را که فقط در اختیار مشتریان سازمانی است، رایگان کرده اند.

 این ابزارها برای مدت معینی رایگان می‌شوند تا کارمندانی که از خانه دورکاری می‌کنند بتوانند از آنها استفاده کرده و خللی در کارشان پیش نیاید.

گوگل امروز صبح اعلام کرد که دسترسی رایگان به ویژگی‌های پیشرفته hangouts Meet برای همه مشتریان G suit و G suit for education در سراسر دنیا تا اول جولای فراهم شده است. این بدان معناست که سازمان‌ها می توانند میزبان جلساتی با حداکثر 250 شرکت کننده و پخش مستقیم از 100 هزار بیننده در یک دامنه واحد باشند و جلسات را در گوگل درایو نیز ذخیره و ثبت کنند.

به طور معمول گوگل 13 دلار اضافی ماهانه به ازای اختصاص دادن ویژگی‌های اضافی به کاربران دریافت می‌کند.

همچنین روز سه شنبه اعلام شد که مایکروسافت نیز یک آزمایش شش ماهه رایگان در سطح جهانی برای ارائه خدمات برتر ابزار Microsoft teams  ارائه می‌دهد. این برنامه ابتدا برای بیمارستان‌ها، مدارس و مشاغل دیگر در چین طراحی شد تا تیم ها با یکدیگر ارتباط داشته باشند، اما اکنون در سطح جهانی فعال و رایگان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از