دستگاهی که از سایه برق تولید می‌کند

0
71

دانشمندان ادعا کردند با استفاده از سایه‌ها و با کمک زاویه‌های مختلف روشنایی، دستگاه جدیدی طراحی کرده که برق تولید می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از techtimes، دستگاه تولید کننده انرژی از سایه، که در سنگاپور توسعه یافته است، از نور متفاوتی برای تولید برق استفاده می‌کند. این دستگاه بسیار کم هزینه و انعطاف پذیر بوده و در آزمایشات انجام شده موفق به شارژ یک ساعت مچی شده است.

این دستگاه همچنین می‌تواند از نورهای محیطی برای بهبود تطبیق پذیری و شارژ دستگاه‌های مختلف مانند ساعت‌های هوشمند و تلفن‌های هوشمند استفاده کند. همچنین دارای یک سنسور ردیابی برای ردیابی حرکات سایه‌ها و آفتاب است.

این SEG به میزان200٪ بهتر از سلولهای خورشیدی تجاری عمل می‌کند.

این دستگاه از مجموعه سلول‌هایی با فیلم نانو 15 نانومتری نازک که بر روی ویفر سیلیکونی قرار گرفته، تشکیل شده است. کل تیم تحقیقاتی آزمایشاتی را انجام دادند تا عملکرد این تولید کننده انرژی در سایه را بررسی کنند. براین اساس، SEG چهار سلولی در مقایسه با سلول‌های خورشیدی تجاری دو برابر کارآمدتر بود.

هنگامی که کل سلول SEG در زیر سایه قرار داشت، میزان برق تولید شده کم بود. اما هنگامی که بخش هایی از سلول روشن بود، خروجی الکتریکی بهتری داشت.

هزینه کلی دستگاه SEG در حدود 30 تا 50 دلار است که در مقایسه با  هزینه‌های صدها دلاری که برای ساخت پنل‌های خورشیدی تجاری در هر متر مربع صرف می‌شود، بسیار کمتر و اقتصادی‌تر است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها