چگونه از دستگاه های هوشمند خانگی در مقابل حملات محافظت کنیم؟

1
125
چگونه از دستگاه های هوشمند خانگی در مقابل حملات محافظت کنیم؟

هر دستگاه جدیدی که به اینترنت متصل می کنید، می تواند به عنوان یک دستگاه مخرب باشد. برای مثال فلش ها و برنامه هایی که روی ان میریزید می توانند به عنوان خطر ریسک هک و حمله شناسایی شوند. اما چگونه باید از گوشی خود در مقابل حملات محافظت کنیم؟

روتر خود را چک کنید

اکثر گوشی های هوشمند برای کار صحیح نیاز به دسترسی به اینترنت دارند. در حالی که همه دستگاه ها مستقیماً به اینترنت وصل نمی شوند (مانند لامپ های  موج z)، اینها دستگاه هایی هستند که به طور معمول برای دسترسی به اینترنت به یک هاب یا دستگاه دیگر وصل نمی شوند. بنابراین از بسیاری جهات ، مهمترین نقطه آسیب پذیری می تواند روتر شما باشد. بنابراین نیاز است که اتصالات روتر را در قدم اول بررسی کنید و ایمن سازی یکی از اهداف اولیه شما باشد.

شما باید رمز ورود ادمین پیش فرض مورد استفاده خود را برای دسترسی به روتر تغییر دهید. سیستم عامل روتر خود را اگر قدیمی است حتما به روز کرده و رمزگذاری را فعال کنید. همیشه از یک رمز عبور پیچیده منحصر به فرد برای روتر Wi-Fi خود استفاده کنید. با یک روتر استاندارد (نه مش) ، می توانید تمام این موارد را از طریق رابط وب روتر انجام دهید. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که آدرس IP روتر خود را پیدا کنید. از طرف دیگر روترهای شبکه ای ، رابط کاربری وب ندارند. شما می توانید تغییرات را از یک برنامه انجام دهید.

اگر سازنده روتر شما دیگر سیستم عامل جدیدی را ارائه نمی دهد ، باید فکری به حال آن کرده و یا آنه را با روترهای جدید جایگزین کنید. شما برای تمام دستگاههای Wi-Fi خود پوشش بهتری به دست می آورید ، و بیشتر روترهای Mesh به طور خودکار سیستم عامل را به روز می کنند و خدمات محافظتی اضافی را به عنوان اشتراک ارائه می دهند.

روتر خود را چک کنید

برای هر دستگاه از رمزهای عبور منحصر به فرد استفاده کنید

بسیاری از دستگاههای هوشمند خانگی هنگام تنظیم آنها به رمزعبور نیاز دارند. معمولاً این شامل دانلود یک برنامه و ایجاد یک حساب کاربری است. در بعضی موارد ، مانند لامپهای با طول موج Z ، یک اکانت منفرد برای استفاده از چند دستگاه ایجاد می کنید.

دقت داشته باشید برای هر دستگاهی که برای آن حساب کاربری ایجاد می کنید، باید یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده داشته باشد. اگر از گذرواژه ها در سرویس ها و دستگاه های هوشمند خانگی خود استفاده مجدد می کنید ، ریسک به خطر افتادن نقاط آسیب پذیری در خانه را افزایش می دهید. اگر قبلاً اینکار را نکرده اید، از مدیریت پسورد استفاده کنید. سایت هایی مانند LastPass یا Dashlane می توانند در ایجاد و پیگیری رمزهای عبور طولانی و پیچیده به شما کمک می کنند. شاید فکر کنید سیستم های مدیریت رمز عبور فقط برای ذخیره اعتبارات وب سایت هستند ، اما می توانید هر نوع رمز عبور را در آنها ذخیره کنید. علاوه بر این ، می توانید یادداشت ها ، پرونده ها ، بوکمارک ها و موارد دیگر را در یک برنامه مدیریت رمز عبور ذخیره کنید.

برای هر دستگاه از رمزهای عبور منحصر به فرد استفاده کنید

تائید هویت دو عاملی را فعال کنید

احراز هویت دو عاملی می تواند به عنوان یک لایه امنیتی اضافی نسبت به رمز عبورهای ساده در گوشی های هوشمند لحاظ شود. با تأیید هویت دو عاملی، پس از ارائه رمز عبور خود ، یک مرحله اثبات هویت دیگری را در گوشی خود خواهید داشت. به طور معمول این کد تائید هویت دو عاملی به صورت کد ارائه می شود، که می تواند از طریق یک متن یا تماس تلفنی برای شما ارسال شود.

متأسفانه ، قبلا ارائه تأیید هویت دو عاملی در دستگاه های هوشمند بسیار مرسوم نیست ، اما در بسیاری از گوشی های کنونی اکنون وجود دارد.حتی اکنون برنامه هایی مانند Nest و Wyze  اکنون دارای کد تأیید هویت دو عاملی دارند. دوربین های امنیتی نیز دیگر دستگاه هایی هستند که احتمالاً احراز هویت دو عاملی دارند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. همانطور که در خبرهای سال جاری رخ داده بود، یک زوج فهمیدند که هکری با استفاده از سرقت پسوردها سعی به ورود به داده های شخصی انها داشته است. با این حال احراز هویت دو مرحله ای می تواند به جلوگیری از وقوع این  حملاتی کمک کند.

بنابراین لازم است که برنامه های مرتبط با دستگاه های هوشمند خود را بررسی کنید. توصیه می کنیم احراز هویت دو عاملی را با یک برنامه تأیید هویت مانند Google Authenticator برای iOS و Android انجام دهید.

تائید هویت دو عاملی را فعال کنید

سیستم عامل را در همه دستگاه های خود به روز کنید

درست مانند روتر خود ، باید سیستم عامل همه دستگاه های هوشمند خانگی خود را مرتباً به روز کند. سیستم عامل ها در واقع نرم افزاری هستند که برای کار در قالب سخت افزار شما ساخته می شوند. آنها ویژگی ها و قابلیت های سخت افزار شما را تعیین می کنند. تولید کنندگان مرتباً مشکلاتی را در سیستم عامل ها پیدا می کنند و آنها را به روز می کنند و اغلب ویژگی های جدیدی را به آن اضافه می کنند. بنابراین لازم است که دستگاه های هوشمند خانگی خود را به طور مرتب به روز کنید.

این شامل دستگاه هایی است که به یک هاب مرکزی یا اینترنت شبکه یا مرکز هوشمند وصل می شوند. برنامه هاب هوشمند را برای آن به روزرسانی ها بررسی خواهید کرد. اگر سازنده دیگر از دستگاه هوشمند خانگی که نصب کرده اید پشتیبانی نمی کند ، باید در اسرع وقت آن را تعویض کنید. اگر مطمئن نیستید ، وب سایت شرکت سازنده را بررسی کنید.

سیستم عامل را در همه دستگاه های خود به روز کنید

از وای فای عمومی برای دستگاه های هوشمند استفاده نکنید

درست مانند اینکه شما نباید حساب بانکی خود را از Wi-Fi عمومی بررسی کنید، از دسترسی به دستگاه های شخصی خود از Wi-Fi عمومی نیز جلوگیری کنید. حتی اگر مطمئن هستید که یک شبکه Wi-Fi مطمئن و قابل اعتماد است، اما بهتر است از آن برای اتصال دستگاه های موجود خود استفاده نکنید.  اگر به دسترسی ریموت یا از راه دور در خانه خود نیاز دارید، از یک دستگاه با اتصال LTE مانند گوشی استفاده کنید یا برای اتصال ایمن ، یک شبکه شخصی شخصی مجازی یا VPN بسازید.

از وای فای عمومی برای دستگاه های هوشمند استفاده نکنید

عضویت
مطلع شدن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها
تست
تست
9 ماه پیش

تست