دست باز اپراتورها در ارائه 5G

0
69

اپراتورهای ایرانی در ارائه نسل پنجم اینترنت دست بازی خواهند داشت و هیچ محدودیتی شامل حال آن ها نمی شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ایران در حال فراهم کردن زیر ساخت ها به منظور ارائه نسل پنجم اینترنت است و در این زمینه به رقابت با کشورهای بزرگ می پردازد.

در این خصوص شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یکی از فراهم کنندگان زمینه ایجاد 5G در ایران از دست باز اپراتورهای تلفن همراه در ارائه نسل پنجم اینترنت سخن گفته است.

طبق اعلام این شرکت هر میزان پهنای باندی که اپراتورهای موبایل برای 5G نیاز داشته باشند از سوی این شرکت در اختیارشان قرار می‌گیرد.

این در حالی است که نسل پنجم ارتباطات بیشتر بر تجهیزات لایه دسترسی (اکسس) متمرکز است که در این زمینه اپراتورهای موبایل باید بتوانند این تکنولوژی را به‌روز کنند؛ اما در حوزه شبکه انتقال و دیتا که مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی می‌شود، شرکت ارتباطات زیرساخت هم عنوان کرده که محدودیتی در ایجاد ظرفیت‌های مدنظر ندارد.

این سازمان تحت نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین تاکید کرده که هم اکنون ظرفیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور ۵ برابر مصرف فعلی است و ما همچنان نیز در حال‌توسعه این شبکه هستیم و برای رسیدن به 5G  باید محدودیت سمت لایه تجهیزات دسترسی را برطرف کنیم. چرا که این تکنولوژی یک تکنولوژی در لایه دسترسی (اکسس) محسوب می‌شود.

گفتنی است، در 5G بیشترین موضوع متمرکز بر محدودیت‌های حجم تأمین اینترنت است به گونه ای که شبکه‌ای که تاکنون در بهترین حالت ممکن اینترنتی با سرعتی ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه ارائه می‌داد، قرار است حداقل اینترنتی با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه بدهد.

در این راستا نیاز به پهنای باند شبکه انتقال وجود دارد که باز هم شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده که زیر ساخت های پشتیبانی آن آماده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از