دلایل موفقیت مدیران هندی الاصل در سیلیکون ولی

پاراگ آگراوال جانشین جک دورسی، یکی از ده‌ها هزار هندی‌الاصل موفق در سیلیکون ولی است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از bbc، پاراگ آگراوال(Parag Agrawal)، که این هفته به عنوان مدیر توئیتر انتخاب شد، به متخصصان هندی الاصل دیگر در تاثیرگذارترین شرکت‌های دره سیلیکون جهان پیوسته که تعداد آن‌ها بسیار زیاد است.

ساتیا نادلا از مایکروسافت، ساندار پیچای از آلفابت، و روسای ارشد IBM، ادوبی Adobe، Palo Alto Networks، VMWare و Vimeo همگی اصالت هندی دارند.

مدیران هندی الاصل 1% از جمعیت ایالات متحده و 6% از نیروی کار دره سیلیکون را تشکیل می‌دهند؛ اما همیشه در میان مدیران برتر حضور دارند.

آرگوپالاکریشنان،  یکی از نویسندگان کتاب The Made in India Manager می‌گوید: “هیچ کشور دیگری در جهان به اندازه هند، شهروندان را به شیوه گلادیاتوری آموزش نمی‌دهد”.

وی در ادامه افزود: از شناسنامه تا گواهی فوت، از پذیرش در مدرسه تا استخدام در یک شغل، از نارسایی‌های زیرساختی تا ظرفیت‌های ناکافی، بزرگ شدن در هند، هندی‌ها را به «مدیران واقعی» تبدیل می‌کند.

رقابت و هرج و مرج زیاد این افراد را با مشکلات آشنا می‌کند.

آقای گوپالاکریشنان می‌گوید: این‌ها ویژگی‌های رهبران ارشد در هر قسمت از جهان است.

مدیران هندی الاصل دره سیلیکون نیز بخشی از یک گروه چهار میلیون نفری از ثروتمندترین و تحصیلکرده ترین افراد در ایالات متحده است.

حدود یک میلیون نفر از آنها دانشمند و مهندس هستند. بیش از 70 درصد از ویزای H-1B، مجوزهای کار برای خارجی‌ها بهره می‌برند و 40 درصد از مهندسان خارجی متولد شده در شهرهایی مانند سیاتل، از هند هستند.

ساتیا نادلا هندی الاصل در مایکروسافت

در این میان، امسال ساتیا نادلا هندی الاصل، بعد از هفت سال مدیریت در مایکروسافت، به عنوان رئیس مایکروسافت منصوب شد.

در پی جنبش حقوق مدنی، افراد بیشتری توانستند به دلیل مهارت‌هایشان وارد آمریکا شوند. در این میان هندی‌ها با تحصیلات عالی، ابتدا به عنوان دانشمند، مهندس و پزشک، و سپس، برنامه‌نویسان نرم‌افزار، شروع به ورود به ایالات متحده کردند.

طبق ادعای کارشناسان، این گروه از مهاجران هندی “شبیه هیچ گروه مهاجر دیگری از هیچ کشور دیگری نیست”.

وینود خوسلا، تاجر میلیاردر هندی-آمریکایی در این باره می‌گوید که جامعه‌ی پر از تنوع هند، با آداب و رسوم و زبان‌های بسیار، به مدیران هندی الاصل این توانایی را می‌دهد تا در موقعیت‌های پیچیده تصمیم گیری کنند.

علاوه بر این، همه آن‌ها افراد سخت کوشی هستند. یکی دیگر از دلایل موفقیت آن‌ها، تسلط بیشتر هندی‌ها به زبان انگلیسی است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها