دلیل عدم استفاده معاون رئیس جمهور آمریکا از هدفون‌های بی‌سیم

US Vice President Kamala Harris speaks on maternal health during the White House Maternal Health Day of Action in Washington, DC, on December 7, 2021. (Photo by Jim WATSON / AFP) (Photo by JIM WATSON/AFP via Getty Images)

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، مدت‌هاست از هدفون‌های سیم‌دار استفاده می‌کند، و علاقه‌ای به استفاده از هدفون‌های بی‌سیم و بلوتوثی ندارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، سه نفر از دستیاران سابق وی به West Wing Playbook Politico گفتند که هریس از هدفون‌های بی‌سیم و بلوتوثی خوشش نمی‌آید؛ زیرا نگران امنیت اتصال بلوتوثی در این فناوری‌ها است.

به گفته دستیاران هریس که به طور ناشناس نقل کرده‌اند، هریس به همین دلایل امنیتی تنها از ایمیل برای مکاتبات خود استفاده می‌کند.

این مراقبت‌ها و احتیاط وی با توجه به تحولات سیاسی ناشی از استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل، و افشای مکاتبات مشاور سابق او منطقی است.

نگرانی هریس در مورد استفاده از هدفون‌های بلوتوثی برای افرادی که مسئولیت‌های سنگین‌تری دارند، سؤالاتی را ایجاد کرده است.

این نوع اتصالات که برای به اشتراک گذاری داده‌ها به جفت شدن دو دستگاه نیاز دارند، ممکن است هک شوند و اطلاعات را فاش کنند.

جیسون کنت، هکر ساکن در Cequence Security می‌گوید هریس حق دارد از هدفون‌های بلوتوثی دوری کند.

علاوه بر هک و شنود، محققان امنیت سایبری توانسته‌اند از بلوتوث برای استفاده از آسیب‌پذیری‌های امنیتی گوشی‌ها استفاده کنند و گوشی شخص را به طور کامل هک کنند.

بهتر است بدانید که یک مجرم برای هک کردن از طریق بلوتوث باید نزدیک قربانی باشد و معمولاً عملیات هک در محدوده بلوتوثی که حدود 30 فوت است؛ انجام می‌شود.

البته اگر شغل شما به اندازه کامالا هریس مهم و امنیتی است؛ بهتر است این کار را انجام دهید؛ در غیر این صورت از هدفون‌های بی‌سیم خود لذت ببرید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها