ملاقات با دانشمندی که به دنیاهای موازی اعتقاد دارد

0
۱۴

شاید برای شما هم پیش آمده که ساعات پایانی شب بیدار شده اید و نمی دانید کجای زندگی هستید و پس از مرگ چه می شود؟ یا چه میشد اگر در کره و قاره ای دیگر به دنیا می آمدید. هیچ پاسخ قطعی برای چنین پرسش هایی وجود ندارد و احتمالا هرگز وجود نخواهد داشت.

جهان‌های موازی در دنیا

با این حال ایده ای در نظر دانشمندان وجود دارد که نسخه های مختلفی از جهان های مختلف در کل عالم وجود دارد که به نظر باور نکردنی می رسد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از thenextweb این ایده وجود جهان های موازی در ابتدا از طرف هیو اِورت، دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه حاصل شد که در دهه 50 یک مقاله در این خصوص نوشت.

عملکرد موج

نظریه اورت جهان را به عنوان مجموعه ای از اعداد توصیف می کند، که به عنوان عملکرد موج معروف است. به گفته بسیاری، جهان به طور مداوم به شاخه های مختلفی تقسیم می شود، تا چندین نسخه از ما را ایجاد کند. کارول دانشمندی در این زمینه استدلال می کند که ، تاکنون ، این تفسیر ساده ترین توضیح ممکن در مورد مکانیک کوانتومی است.

معما در فیزیک کوانتوم

وی گفت: “ایده هایی که حداقل 25 سال پیش از مقاله اورت داشتیم ، به صورت یک معما در فیزیک کوانتومی باقی مانده بود و یک مجموعه قوانین در مورد نحوه عملکرد توابع در این صورت وجود دارد و مجموعه ای دیگر از قوانین برای سنجش آنها رفتار می کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از