دنیای جدیدی که یادگیری ماشین به روی توسعه دهندگان نرم‌افزاری گشود

3d rendering robot learning or machine learning with education hud interface

ادغام مداوم اما آهسته هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به معنای کار بیشتر در بخش طراحی و ساخت مدل‌ها و سیستم‌های حیاتی است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از زد دی نت،این نوع پروژه‌ها به طور فزاینده‌ای توسط دپارتمان‌های آی تی انجام می‌شود، در حالی که به رشد دانشمندان دیتا ضربه می‌زند.

این جمع بندی مبتنی بر یک نظر سنجی از سایت Algorithmia در میان 750 مدیر عامل و کارشناس تکنولوژی است.

این وبسایت اعلام کرد این نظرسنجی لزوما به این معنای آن نیست که شرکت های IT در حال افزایش تعداد دانشمندان اطلاعات خود هستند، بلکه به این معنی است که مشغله ی کاری دانشمندان اطلاعات حاضر در این شرکت ها از قبل بیشتر شده است.

این موضوع سبب گسترش زمینه‌های کاری برای افرادی که در این زمنه تخصص دارند شده است. حداقل 19% این شرکت ها اعلام کرده‌اند که تعداد دانشمندان اطلاعات آنها از 50 نفر بیشتر است که نسبت به 9% سال گذشته، رشد چشم گیری داشته است.

اقسام شغل‌های جدید زمینه ی یادگیری ماشین، شامل:

. مهندس یادگیری ماشین

. توسعه دهنده ی یادگری ماشین

. آرتشیتکت یادگیری ماشین

. مهندس اطلاعات عملیات های یادگیری ماشین

. اپراتور یادگیری ماشین

هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد موفقیت این پروژه های یادگیری ماشین به زاویه ی نگاه شما بستگی دارد. 58% شرکت‌ها اعلام کرده‌اند وقتی به موفقیت می‌رسند که سرمایه‌ی اولیشان را به شکل سود بدست آورند، مشتریان خود را از دست ندهند، یک برند قابل اطمینان بسازند و … 58% دیگر از شرکت‌ها گفتند موفقیت در این زمینه وقتی بدست می‌رسد که دقت مدل‌ها، سرعت و سهولت به حداکثر برسد.

برای مدیران IT و مدیران خط تولید، عوامل فنی و مالی به یک اندازه نقش بازی می کنند. مدیران میان رده به میزان یکسانی به عوامل مالی و اقتصادی و عوامل فنی و بازده مدل‌ها اهمیت می‌دهند.

وبسایت Algorithmia پیش بینی می کند که سطح مدیران و مسئولین و توانایی آنها در مدیریت قابلیت تیم هایشان مشخص خواهد کرد پروژه های یادگیری ماشین در چند سال آینده به کجا خواهند رسید و همچنین ثابت خواهد کرد که پست های مدیریتی در زمینه ی یادگیری ماشین، یک سرمایه گذاری مهم برای شرکت ها محسوب می‌شوند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها