اخبار

دهه هفتادی ها فضای مجازی را تسخیر کرده اند

کالاسودا - کالاسودا_دهه هفتادی ها فضای مجازی را تسخیر کرده اند. نتایج یک پژوهش نشان می دهد کاربرانی که رده سنی بین ۱۸ تا ۳۰ سال را دارند، بالاترین نرخ حصور در شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده اند.

اما چرا می گوییم دهه هفتادی ها در فضای مجازی فعالیتی قابل توجه دارند؟

اگرچه این روزها بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را افراد میانسال و یا افرادی با سن بالاتر از سنین جوانی تشکیل می دهند، اما جالب است بدانید،دهه هفتادی ها و  افراد با رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال، بالاترین نرخ حضور در شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده اند . نکته جالب دیگری که در این تحقیقات مورد توجه قرار گرفته است، مساله جنسیتی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. به گونه‌ای که ۴۱ درصد از کاربران شبکه اجتماعی پینترست را زنان تشکیل می‌دهند، این درحالیست که تنها ۱۶ درصد از مردان از این پلت‌فرم مجازی استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است که این پژوهش در سطح جهان انجام شده است و تنها شامل کشورما نمی شود. طبق این آمارها :

۸۸ درصد از کاربران ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۷۸ درصد از کاربران ۳۰ تا ۴۹ ساله، ۶۴ درصد از کاربران ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۳۷ درصد از کاربران بالای ۶۵ سال از شبکه‌های اجتماعی محبوب و پرطرفدار جهان استفاده می‌کنند و از کاربران فعال و نیمه فعال آن‌ها به شمار می‌روند.

در این میان سهم شبکه‌های اجتماعی مختلف از این آمار به صورت زیر است:

بر اساس نتایج این پژوهش‌ها، ۹۴ درصد از کاربران شبکه‌های اجتماعی که در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال به سر می‌برند، از یوتیوب استفاده می‌کنند، این در حالیست که تنها ۵۶ درصد از کاربران بالای ۵۰ سال از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. کاربران در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال همچنین از شبکه‌های اجتماعی اسنپ چت، اینستاگرام و توییتر نسبت به سایر رده‌های سنی بیشتر استفاده می‌کنند.

تقریبا ۸۰ درصد از بزرگسالان نیز در حد فاصل سنین ۱۸ تا ۴۹ سال از کاربران فیس بوکی محسوب می‌شوند، این در حالیست که تنها ۵۵ درصد از کاربران مسن‌تر (بالای ۵۰ سال) از فیس بوک استفاده می‌کنند.

تنها ۷ درصد از کاربران اسنپ‌چت در سنین بالای ۵۰ سال به سر می‌برند و این رقم نشان‌دهنده آن است که اسنپ‌چت یکی از پلت‌فرم‌های محبوب و پراستفاده جوانان و نوجوانان در بسیاری از کشورهای جهان است.

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

خودروهای خودران اوبر اسباب تفریح مسافران شدند
تجربه هیجان انگیز حضور در یک جنگ تمام عیار
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا