دوربین های ۳۶۰ درجه خودروها چه مزیتی برای رانندگان فراهم می کنند؟

دوربین های 360 درجه خودروها چه مزیتی برای رانندگان فراهم می کنند؟

تسلا نیز مانند بسیاری از خودروهای مدرن، تکنولوژی استفاده از دوربین های ۳۶۰ را به خودروهای خود آورده و با کمک دوربین هایی که دور تا دور خودرو قرار می گیرند به کمک رانندگان و امنیت بیشتر آنها حین رانندگی آماده است. به همین بهانه نگاهی به این فناوری خودرو می اندازیم.

دوربین ۳۶۰ درجه چیست؟

این دوربین ها در اطراف خودرو و مکان هایی مانند زیر سپر عقب و جلوی خودرو، زیر آینه بغل ها و پشت خودرو متصل می شوند تا نمایی ۳۶۰ درجه از حرکت برای راننده فراهم کنند. مزیت این دوربین ها خصوصا در هنگام ترافیک و سبقت گرفتن و فاصله با خودروهای دیگر و جلوگیری از تصادفات مشهود است. همچنین می توانید از این دوربین ها در هنگام پارک کردن یا خارج شدن از پارکینگ استفاده کنید تا تسلط بیشتر بر محیط اطراف خود داشته باشید. این دوربین ها متصل به نمایشگری در داخل خودرو هستند که با کمک آن می توان اقدام به تغییر زاویه هر کدام از این دوربین های با کیفیت بالا کرد.

دیگر مزیت دوربین های ۳۶۰ درجه چیست؟دوربین های 360 درجه می توانند در آینده ای نزدیک به ترند روز دنیای خودرو تبدیل شوند

دوربین های ۳۶۰ درجه می توانند در آینده ای نزدیک به ترند روز دنیای خودرو تبدیل شوند و با کمک ارائه یک تصویر پانوراما از بروز تصادفات احتمالی خودداری کنند. این دوربین ها دید وسیع تری به راننده می دهند و از طریق ارتباط سیمی به مانیتور داخل کابین راننده متصل می شوند. معمولا کیفیت این دوربین ها بالاست و رزولوشن۸ مگاپیکسلی با لنزهای دو گانه و چندگانه خواهند داشت تا بتوانید محیط اطراف خودرو را به صورت سه بعدی تماشا کنید. آنها خاصیت ضدآب هم دارند تا در روزهای برفی و بارانی دچار مشکل نشوند.

خودروهای اتوپایلوت تسلا این ویژگی را دارند؟

اکنون ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در یک توئیت این ویژگی را در خودروهای خود نیز تائید کرده است. ماسک اعلام کرده است که ویژگی Sentry Mode به زودی برای همه خودروهای اتوپایلوت و پیشرفته تسلا ارائه خواهد شد. این بدان معنی است که این ویژگی در تمامی خودروهای جدید تسلا که با سخت افزارAutopilot 2.5 ارائه می شود در دسترس خواهد بود. این سخت افزار در حال حاضر امکان ارائه نمای ۳۶۰ درجه در محدوده دوربین را ایجاد می کند.

جزئیات دیگری در مورد این ویژگی فعلا از جانب تسلا منتشر نشده است که آیا این دوربین ۳۶۰ درجه همیشه روشن است یا تنها زمانی روشن می شود که به خودرو ضربه ای وارد می شود. باید دید این ویژگی چه زمانی عرضه می شود و جزئیات دیگر در این خصوص را ایلان ماسک در آینده ای نزدیک ارائه خواهد کرد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار