دوربین واقعیت مجازی جدید Oculus در راه است!

0
6
دوربین واقعیت مجازی جدید Oculus در راه است!

به تازگی خبر جالبی در مورد شرکت فیسبوک و تولید کننده دوربین واقعیت مجازی یعنی Oculus منتشر شده که نشان می دهد این شرکت قصد دارد از سری جدید این دوربین رونمایی کند.

دوربین واقعیت مجازی جدید Oculus

احتمالا نام دوربین های واقعیت مجازی جدید شرکت Oculus ، Rift S خواهد بود که گفته می شود که این نام جدید در مورد دوربین های واقعیت مجازی این شرکت محسوب می شود. گفته می شود که تنظیمات این دوربین نسبت سری قبل کاملا متفاوت بوده و دارای دوربین های در داخل خود دستگاه است و دیگر کاربران نیازی به دوربین هایی در بیرون دستگاه ندارند تا حرکات آنها مورد بررسی قرار بگیرد. این موضوع البته در سری کنونی دوربین واقعیت مجازی این شرکت دیده می شود.

ویژگی های این دوربین واقیت مجازی

این پشتیبانی های جدید از ماه نوامبر سال گذشته شروع شد که شرکت Oculus تصمیم گرفت تا نام سری جدید دوربین واقعیت مجازی خود را Rift S بگذارد و این دوربین ها را به سیستم خود اضافه کند. این دوربین های جدید توضیحاتی دارند که باید در زمینه آن با شما صحبت کنیم. این دوربین ها باعث می شوند تا حرکات کاربر در یک فضای سه بعدی شبیه سازی شود و دیگر نیازی به وسایل مختلف برای این شبیه سازی نباشد.

جالب اینکه خیلی از شرکت های تولیدکننده دوربین های واقعیت مجازی هنوز هم از وسایل جانبی برای شناسایی حرکات کاربر استفاده می کنند و زمانی که این دوربین ها اضافه شوند دیگر نیازی به این وسایل جانبی نخواهد بود و کاربران می توانند این دستگاه را با خود به هر جایی ببرند و از آن استفاده کنند.دوربین واقعیت مجازی جدید Oculus

ویژگی های سری جدید دوربین واقعیت مجازی شرکت HTC

البته هنوز این موضوع تایید نشده که دوربین های جدید شرکت Oculus بیسیم هستند. شرکت HTC که خود از تولیدکننده های دوربین های واقعیت مجازی است اعلام کرده که قصد دارد در سری دوربین های Cosmos خود از سیستم شناسایی خودکار حرکات استفاده کند ولی بازم این سیستم نیازمند لوازم جانبی های مختلف است. شرکت Oculus همچنین این موضوع را اعلام کرده که کیفیت و کارایی سری جدید دوربین واقعیت مجازی ارتقا یافته و قطعا می تواند نگاه هر کاربری را به خود جلب کند.

اظهارات سخنگوی این شرکت

البته با توجه به شایعات و خبرهای موجود می توانیم بگوییم که سری جدید دوربین واقعیت مجازی شرکت Oculus قطعا بیسیم نخواهد بود ولی دارای امکاناتی است که می تواند استفاده از این سخت افزار را برای کاربر آسان تر از قبل کند. سری Rift S زمان دقیقی برای عرضه ندارد و امکان دارد که امسال توسط شرکت Oculus به کاربران عرضه شود. توسعه دهندگان این دوربین واقعیت مجازی قصد دارند تا دوربینی با کیفیت هرچه بهتر و بیشتر به بازار عرضه کنند. سخنگوی این شرکت همچنین در پیامی اعلام کرده است که ما نمی توانیم در مورد محصولات آینده پیش بینی داشته باشیم ولی می توانیم این موضوع را اعلام کنیم که سال جدید می تواند سال جذابی برای این شرکت و کاربران ما باشد.

نظر شما در مورد دوربین واقعیت مجازی جدید این شرکت چیست؟

منتظر نظرات شما دوستان در بخش کامنت ها هستیم.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از