هارلی دیویدسون به فکر توسعه دوچرخه های الکتریکی است

0
479
هارلی دیویدسون به فکر توسعه دوچرخه های الکتریکی است

در اوایل سال جاری، شرکت مشهور موتور سیکلت هارلی دیویدسون برنامه های خود را برای راه اندازی اولین دوچرخه الکتریکی این شرکت اعلام کرد. این شرکت بیان کرد خودروی برقی این شرکت سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شود و این شرکت جایگزین های سبز را برای مصرف سوخت لوازم نقلیه خود در نظر گرفته است.

نخستین موتور الکتریکی برقی

این نخستین موتور سیکلت برقی این شرکت است که برای اولین بار تمام موتور آن برقی است و با قیمت اولیه 30،000 دلار به نظر نمی رسد که موتور سیکلتی ارزان باشد. هارلی دیویدسون تعدادی از مشخصات این موتور الکتریکی را نیز فاش کرده است که از جمله آن می توان به رسیدن سرعت ۰ تا ۶۰ تنها در زیر ۳.۵ ثانیه اشاره کرد. همچنین به دلیل نداشتن کلاچ و دنده طراحی ساده تر و سبک تری نسبت به موتورهای الکتریکی دیگر دارد. با این حال، اگر به دنبال گزینه ای ارزان تر هستید ، شاید این شرکت بتواند شما را در آینده خوشحال تر کند و آن یک دوچرخه الکتریکی است.

براساس گزارشی که از Electrek  منتشر شده است، به نظر می رسد که هارلی دیویدسون می تواند به دنبال کشف ایده دوچرخه برقی هم باشد. بله ، درست شنیدید : یک دوچرخه. در حال حاضر، مفهوم دوچرخه برقی یا دوچرخه با کمک موتور چیز جدیدی نیست، بنابراین ما مطمئن نیستیم که محصول جدید این شرکت تا چه اندازه متفاوت از رقبای کنونی بازار باشد.

نخستین موتور الکتریکی برقی

مفهوم جدید دوچرخه الکتریکی این شرکت

ظاهرا شرکت قصد دارد 3 مدل متفاوت از این دوچرخه را روانه بازار کند. طبق گفته‌های هارلی دیویدسون، این دوچرخه ها سریع، سبک و استفاده از آنها بسیار آسان است و در واقع برای رفت و آمد درون شهری طراحی شده اند. دوچرخه های الکتریکی اکنون در سراسر دنیا به فروش می رسند و بسیاری از شرکت ها نیز آن را به صورت انلاین کرایه می دهند تا اشخاصی که توانایی خرید ندارند، بتوانند آن را به صورت آنلاین کرایه و استفاده کنند.

مفهوم جدید دوچرخه الکتریکی این شرکت

باتری روی پدال

به نظر می رسد که هارلی دیویدسون برای فروش این دوچرخه های برقی در واقع از طریق فروش برند خود اقدام می کند. اما طبق اعلام این شرکت در جلسه سالانه نمایندگی خود ، “این دوچرخه ها اولین دوچرخه ها با کمک پدال برقی هارلی دیویدسون  بوده که بسیار سبک و سریع بوده و طرز کار ساده ای برای هر فرد دارد”. اگر فکر می‌کنید با استفاده از این دوچرخه‌ ها نیازی به پدال زدن ندارید، اشتباه می‌کنید. چرا که باتری بسیار قدرتمندی روی پدال ها نصب نشده و نیاز است که همگام با آن نیز پدال بزنید.

این دوچرخه های برقی برای درخشش در محیط های شهری طراحی شده اند، و نمادی از تولید خط جدید eBicycles  هستند که به طور کلی در کار تولید دوچرخه های برقی است. این مورد فقط یک نمونه دیگر از چگونگی ابتکار عمل و خلاقیت هارلی دیویدسون برای الهام بخشیدن به نسل جدیدی از علاقه مندان به  دو چرخه در سراسر جهان است.

باتری روی پدال

قیمت و زمان رونمایی

هنوز هیچ جزئیاتی در مورد زمان رونمایی و عرضه این دوچرخه و هزینه احتمالی آنها وجود ندارد. اما با توجه به برند و شهرت شرکت تصور می کنیم که احتمالا دوچرخه های برقی این برند لاکچری به حساب می آیند و ارزان نیستند. قیمت پایه موتور الکتریکی این شرکت نیز 30 هزار دلار عنوان شده بود. در مورد دانستن جزئیات بیشتر در این خصوص باید صبر کنیم و در مورد آن بیشتر بدانیم.

قیمت و زمان رونمایی

آفرهای جذاب برای خریداران وسایل نقلیه الکتریکی

موتورهای الکتریکی هارلی دیویدسون نیز که به زودی بازار را قبضه می کنند، دارای آفر های زیادی از جانب این شرکت هستند. وسایل نقلیه الکتریکی برای حرکت کردن نیاز به شارژ دارند، اما خبر خوب اینکه اگر می خواهید مالک یک LiveWire شوید یا برنامه ای برای خرید آن در آینده دارید، هارلی دیویدسون اعلام کرده است که این موتور الکتریکی برای واجدین شرایط خریداری، دو سال شارژ رایگان نیز ارائه خواهند کرد.

به این ترتیب مالکین این موتورهای الکتریکی جدید نیاز نیست نگران هزینه های شارژ حداقل تا دو سال اول باشند. باید دید هارلی دیویدسون برای پیشبرد فروش دوچرخه های الکتریکی خود چه برنامه ای دارد.

آفرهای جذاب برای خریداران وسایل نقلیه الکتریکی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از