اخبار

دویچه بانک روباتیک خواهد شد

دویچه بانک روباتیک خواهد شد|کالاسودا

کالاسودا - دویچه بانک روباتیک خواهد شد|کالاسودا

کالاسودا_خبرهای جدید از دویچه بانک حکایت از احتمال تبدیل شدن این سیستم بانکداری به شیوه ای تمام روباتیک دارد . شیوه ای که در راستای تنبیه برخی از کارکنان انجام می شود .

جان کریان، رئیس دویچه بانک، در خصوص این تصمیم  گفت؛ “تعداد زیادی” از کارکنان می توانند کاهش پیدا کنند  . کارکنانی که بی شباهت به تعدادی روبات بی جان و فاقد قدرت تعقل نیستند .

مقر اصلی Deutsche Bank، در فرانکفورت واقع است. بانکی که سل هاست  به لحاظ شهرت و اعتبار جزو ۱۰ بانک برتر جهان قرار دارد .

جان کریان، مدیر اجرایی ارشد این بانک معتقد است ؛ افزایش هوش مصنوعی (AI) و تکنولوژی اتوماتیک تاثیر زیادی بر نیروی کار آینده دویچه بانک دارد . تعداد زیادی از کارکنان این بانک نیز تا کنون بی شباهت به روبات هایی بی جان و فاقد قدرت استدلال و خلاقیت کار کرده اند . بنابراین ، حذف این افراد و جایگزینی آن ها با تعدادی روبات ضرری برای هیچ طیفی ندارد.

وی افزود: “در بانک های ما افراد  درست مثل روبات هایی که کارهای مکانیکی انجام می دهند ظاهر می شوند . بنابراین طی سال های آتی به روبات هایی نیاز خواهیم داشت که مانند مردم عادی  رفتار کنند”. کریان، با اشاره به فناوری های در ذهن خود نو اثیر مثبت این فناوری ها گفت ؛  “شاید مراجعین ما نیز با حضور روبات ها در بانک موفق به کاهش مدت زمان لازم برای انجام امور بانکی خود شوند .

با این حال، کریان، نقش حسابداران را به عنوان یک مثال خوب در خصوص حضور نیروی انسانی در محیط کار تلقی کرده و گفت که “دویچه بانک به  نیروهای حسابدار خود نیاز مبرم داشته و دوران این گزوه از کارمندان به پایان نرسیده است .

فناوری، به ویژه هوش مصنوعی، روند بانکداری را در اروپا  تغییر داده است. برای مثال  “AI به تدریج جایگزین انسان ها در بعضی از عملکردها مانند دستیارهای شخصی، کار دیجیتال و یادگیری می شود،”

AI   در مقایسه با نیروی انسانی یک گزینه ارزان تر و موثرتر است افزون بر این که  AIشکایت نمیکند و البته اتحادیه حمایتی ندارد . در حال حاضر دویچه بانک در میان اجرای یک طرح نوین برای یک بازسازی بزرگ به رهبری کریان است. در حال حاضر دویچه بانک دارای  حدود ۱۰۰،۰۰۰ نفر نیروی کار است.

Deutsche Bank  در تلاش است تا با کمک کاهش نیروی انسانی ناکارمد موفق به کاهش هزینه های اضافی تا ۹۸ درصد شوند .

رئیس دویچه بانک طی یک اظهار نظر غیررسمی اعلام کرد ،اعمال برخی تغییرات برای هر نوع کسب و کار الزامی است . از ژانویه ۲۰۱۶ تغییرات  سازمانی و ساختاری قابل توجهی در این مجموعه اعمال شده است .

با این حال، در سال ۲۰۱۷، پیشرفت های تکنولوژیکی – از بازارهای fintech تا بازار کریپتولارو  به طور مجدد باعث شد، برخی نهادها مجددا موقعیت خود را در بازار ارزیابی کنند.

در ماه مارس امسال یک گزارش از شرکت مشاور Accenture با عنوان Technology Vision 2017 نشان داد که ۴ بانک از  ۵ بانک مشهور جهان ، به شدت به فناوری های هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با مشتریان وابسته هستند .

آلن مکینتیر، رئیس بخش بانکی Accenture در این خصوص می گوید م.باحث مرتبط با هوش مصنوعی در بانکداری بی شباهت به نوعی پارادوکس بزرگ نیست .

او گفت: “مردم فکر می کنند تکنولوژی باعث می شود که بانکداری به صورت اتوماتیک به کاهش شخصی سازی منتج شود، اما آنچه که ما از طریق بررسی ها مشاهده کرد ه ایم معکوس است.

مطالب مرتبط

برو بالا