رئیس منابع انسانی گوگل این شرکت را ترک خواهد کرد

0
9

با ادامه ناآرامی‌های کارگران، رئیس منابع انسانی گوگل، آقای Eileen Naughton در حال ترک کمپانی گوگل است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، آقای Eileen Naughton رئیس منابع انسانی گوگل در اواخر سال جاری از کمپانی گوگل کناره گیری می‌کند، این شرکت خبر برکناری را به The Verge (از طریق Fortune) اعلام کرد. عنوان وی رئیس بخش عملیات انسانی (People Operations ) کمپانی گوگل بود که طبق گفته گوگل، هدف آن ” تلاش در راستای ایجاد فرهنگ موفق در گوگل ” است.

شاید نیازی به گفتن نباشد، فرهنگ گوگل مدت زمان زیادی است که در شرایط خوبی قرار ندارد. خبرها و افشا گری های زیادی در مورد چند مدیر سطح بالای گوگل و آلفابت به گوش می‌رسد که فرهنگ این کمپانی را زیر سؤال برده است. به طوری که برخی از این مدیران بعد از اتهامات و آزار های جنسی اثبات شده، باز هم در این کمپانی‌ها حضور داشته‌اند و این باعث عصبانیت کارمندان گوگل شده؛ به طوری که بیش از 20،000 از آنها راهپیمایی کردند.

از زمان آغاز فعالیت، ده‌ها تن از کارمندان گوگل معتقد بودند که این شرکت به دلیل گزارش مسائل مربوط به آزار جنسی و سایر مسائل غیر اخلاقی از طرف شرکت گوگل با برخورد بدی مواجه شده‌اند.

این کارمندان اعلام کردند که عکس العمل گوگل در برابر این افشاگری‌ها به گونه ای است که به جای کارمندان از شرکت و مدیران آن حمایت می‌شود.

دو تن از افرادی که این راهپیمایی‌ها را رهبری می‌کردند؛ بعد از واکنش شدید کمپانی گوگل این شرکت را ترک کردند و گوگل 5 تن از کارمندان درگیر اعتراضات داخلی خود را نیز اخراج کرد.

گوگل همچنین گفته است که پس از ایجاد نگرانی در مورد برنامه‌های این شرکت در راستای ساخت موتور جستجوگر سانسور شده چینی، با نام رمزگذاری شده پروژه Dragonfly، رئیس ستاد حقوق بشر خود را برکنار کرده و جلسات هفتگی خود را در سالن “TGIF” به صورت ماهانه برگزار می‌کند.

هنوز مشخص نیست که آیا خود Naughton شخصاً مسئول هر یک از این تصمیمات بوده است یا خیر؟

امروز، گوگل اعلام کرد که آقای Naughton قصد دارد در نقش جدیدی که هنوز تصمیمی برای آن اتخاذ نشده است، با این شرکت همکاری داشته باشد و Naughton می‌گوید او برای زندگی کردن با خانواده‌اش در نیویورک تصمیم گرفته است این سمت در گوگل را ترک کند.

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از