راهنمایی الکترونیکی هواشناسی برای مشاغل

0
۱۹
راهنمایی الکترونیکی هواشناسی برای مشاغل
مهندسی و سواحل وبنادر

مشاغل مختلف از این پس می توانند به صورت الکترونیکی راهنمایی مورد نظر خود در هواشناسی را کسب کنند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ بیش از هر دوره دیگری میزبان افتتاح پروژه های دولتی در سالن دولت الکترونیک است. در این میان پژوهشگاه فضایی ایران نیز از باقی نهادهای دولتی عقب نمانده و دست به افتتاح یک فناوری جدید در حوزه هواشناسی زده است.

«سیمیتو» چیست؟

بنابراین گزارش، پژوهشگاه فضایی در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ در پایون استارت آپ های حوزه فضایی سامانه هواشناسی کاربردی هوشمند که توسط یک استارت آپ فضایی ساخته شده را رونمایی کرد.

سامانه هواشناسی کاربردی هوشمند یا همان «سیمیتو» به کاربرانی که تمایل به دریافت سرویس‌های دقیق آب و هواشناسی در زمینه‌های مختلفی چون کشاورزی، گردشگری، جاده‌ای و صنعت داشته باشند، خدمات مرتبط را ارائه می‌دهد.

این سامانه اطلاعات را بر اساس مکان، زمان دقیق و نوع کسب و کار همراه با توصیه‌های موردنظر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین سیمیتو به کاربران بسته به نوع خدمات و کسب و کارشان اطلاعات دقیقی در حوزه هواشناسی ارایه می دهد.

این سامانه در وب سایت استارت آپ اسپانسر خود قابل دریافت است.

این در حالی است که سازمان فضایی ایران نیز با حضور در سالن دولت الکترونیک بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ دست به معرفی خدمات خود زده و پژوهشگاه فضایی نیز از این فرصت بهره برده و سیمیتو را به افتتاح کرده است.

پژوهشگاه فضایی ایران چندی پیش مامور شد تا پژوهش های فضایی مورد نیاز در پروژه های فناوری در ایران را بر عهده بگیرد و در این رابطه نیز تفاهم نامه ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا رساند. پس از آن، پژوهشگاه فضایی تلاش دارد بیش از پیش خدمات خود را به اطلاع مردم برساند تا بر اعتبار پژوهش های این مرکز در حوزه فناوری فضایی افزوده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از