راه اندازی استارت آپ های محیط زیست

0
۷

استارت آپ های ایرانی در حوزه محیط زیست نفوذ کرده اند و توانسته اند جایگاه ویژه ای در این حوزه دست یافته اند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، سازمان حفاظت از محیط زیست از گسترش همکاری های این سازمان با استارت آپ ها خبر داده و اعلام کرده که در سه حوزه هوا، آب و پسماند این همکاری ها ادامه خواهد داشت.

استارت آپ های فعال در حوزه آلودگی

طبق اعلام این سازمان، همکاری استارتاپ‌ها با محیط زیست برای‌ آلودگی هوا سال گذشته آغاز شده و بر این اساس قرار شده کارخانه‌های آلاینده را شناسایی کنند که برای این کار اکنون یک گروه سه نفره در سازمان مستقر است. در ارزیابی که استارت آپ ها انجام داده اند مناطقی را شناسایی کرده اند که ۷۰ درصد آلودگی های زیست محیطی را موجب می شوند مشخص شده اند و از این پس هم استارت آپ ها در کنترل این آلودگی ها فعال خواهند بود.

استارت آپ های کنترل کننده مصرف آب

در حوزه مصرف آب نیز استارت آپ ها با شناسایی مراکز مسرف در این حوزه نسبت به کنترل این مصرف ها کمک می کنند. در همین حوزه، با همکاری استارتاپ ها میزان مصرف آب در برخی نیروگاه های همدان و کرمان در ٩ ماه از ١٢ ماه سال کاهش یافته است.

استارت آپ های فعال در حوزه مدیریت پسماند

همچنین فعالیت بعدی این سازمان که با همکاری استارتاپ ها انجام می شود مدیریت پسماند است که از ۴ ماه پیش آغاز شده و تلاش می شود تا پسماندهای تولید شده مانند کاتالیست ها مجدداً باز چرخانی شوند که این کار با همکاری پژوهشگاه شیمی و سازمان حفاظت از محیط زیست کلید خورده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از