راه اندازی سامانه پرداخت وام بلاعوض به سیل زدگان

راه اندازی سامانه پرداخت وام بلاعوض به سیل زدگان

سازمان مدیریت بحران کشور از طریق سامانه سجاد از این پس به سیل زدگان و آسیب دیدگان در سیل اخیر کشور وام بلا عوض پرداخت می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، با وقوع سیل در فصل بهار اکثر استان های کشور دچار خسارت شده اند که دولت در کنار تسهیلات ویژه با نرخ سود کم به سیل زدگان حالا قرار است وام بلاعوض در اختیار آن ها قرار دهد. این وام تنها از طریق شناسایی افراد نیازمند از راه سامانه سجاد پرداخت می شود.

بنابراین گزارش، پرداخت هرگونه کمک بلاعوض منوط به ثبت در سامانه سجاد، چاپ و تایید آن بوده و نتیجه پرداخت هم در همین سامانه برای کاربران قابل مشاهده است.

قرار شده که مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور به عنوان مسئول اجرایی سامانه سجاد اقدام کند.

این مرکز براساس درخواست جهادکشاورزی دسترسی برای سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برقرار می کند.

گفتنی است، دولت تا کنون نزدیک به 65 میلیارد و 413 میلیون تومان به عنوان جبران خسارت وارده به کشاورزان مناطق سیل زده پرداخت کرده و قرار است تا 100 میلیارد تومان این تسهیلات افزایش یابد. البته یکی از صندوق های وزارت کشاورزی اعلام کرده که 411 میلیارد تومان در نظر دارد به کشاورزان آسیب دیده از سیل تسهیلات پرداخت کند.

این در حالی است که بخشی از این تسهیلات به صورت بلاعوض در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد تا بتوانند کمی از مشکلات خود بکاهند.

البته این مبلغ می تواند بخشی از خسارات وارده به سیل زدگان بخصوص کشاورزان را جبران کند زیرا براساس کارشناسی های انجام شده کشاورزی ایران در زمان وقوع سیل اخیر تا 300 میلیون تومان خسارت دیده است.

نتیجه این خسارت ها افزایش قیمت برخی از سیفی جات مانند پیاز و سیب زمینی بود که دولت با ممنوع کردن صادرات آن ها توانست تعادل قیمت این سیفی جات را در بازار ایجاد کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها