راه اندازی کراس ریل، بزرگ‌ترین پروژه‌ی زیرساختی مدرن اروپا

لندن دارای قدیمی‌ترین راه آهن زیرزمینی در جهان است و در 24 می، از جدیدترین راه آهن خود به نام کراس ریل رونمایی خواهد کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از engadget، کراس ریل تحقق رؤیایی است که برای اولین بار در سال 1941 مطرح شد، اما ساخت آن در سال 2009 آغاز شد.

این پروژه یکی از بزرگترین پروژه‌های زیربنایی در غرب است که با چندین سال تأخیر و چندین میلیارد پوند به بهره برداری رسید.

متروی کراس ریل از شنفیلد، در 35 مایلی شمال شرقی لندن در نزدیکی اسکس، از طریق خط اصلی بزرگ شرقی اجرا می‌شود. سپس از شهر عبور می‌کند و به خط اصلی بزرگ غربی متصل می‌شود و سپس به ریدینگ، شهری بزرگ در 40 مایلی غرب لندن می‌رود.

انتظار می‌رود که در صورت کارکرد حداکثر، به 200 میلیون مسافر در سال خدمات رسانی کند و مجموع ظرفیت ریلی لندن و جنوب شرق را تا حدود 10 درصد افزایش دهد.

حدود 26 مایل تونل در زیر شهر حفر شده که تکمیل آن بین مه 2012 تا مه 2015 طول کشید.

یکی از مشکلاتی که کراس‌ریل مجبور به حل آن شد، خصوصی‌سازی راه‌آهن بریتانیا در اوایل دهه 90 بود. به‌جای یک راه‌آهن با برنامه‌ریزی مرکزی، دولت وقت تصمیم گرفت که اپراتور راه‌آهن را به صورت حق امتیاز به هر منطقه اختصاص بدهد. در نتیجه پروژه کراس ریل مجبور شد با اپراتورهای مختلفی که خطوط مختلف را در حال اجرا می‌کنند درگیر شود.

کراس‌ریل در ۲۴ مه برای استفاده عموم راه اندازی می‌شود و خدمات آن بین پدینگتون و ابی وود انجام می‌شود.

درصورتی که بودجه به این پروژه تزریق شود، پروژه بعدی Crossrail 2 اجرا خواهد شد که یک خط پیشنهادی است که از Broxbourne و Cheshunt در شمال شرقی لندن تا Chessington در جنوب غربی شهر ادامه دارد.

متأسفانه، کووید-۱۹ و کاهش بودجه دولت، این پروژه را متوقف کرده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها