راه های مهران برای زائران هوشمند می شود

0
۱۲

مهران به عنوان شهر مرزی پرتردد برای زائران قرار است راه های منتهی به آن هوشمند شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، فرمانده پلیس راه ایلام هوشمندسازی محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران را از جمله اقدام های محوری پلیس راه برای سامان بخشیدن به تردد سهل و امن دستکم ۲ میلیون نفر زائر طی ۲ هفته قبل و بعد اربعین حسینی معرفی کرد.

این در حالی است که سرهنگ رضا همتی زاده اعلام کرده که برای سهولت در تردد، نیروهای پلیس راه با استفاده از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در جاده ها حضور دارند و با تخلفات حادثه‌ساز برابر قانون برخورد می‌کنند.

این یکی از اقداماتی است که با تکیه بر تکنولوژی برای زائران انجام می شود از جمله دیگر اقداماتی که با استفاده از تکنولوژی برای سهولت زائران عتبات عالیات انجام شده راه اندازی سامانه سماح است تا ارائه مجوز به زائران به صورت اینترنتی انجام شود. از سویی دیگر تا سال گذشته که زائران ایرانی می بایست روادید عراق را دریافت می کردند تمام روند دریافت دریافت روادید به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شد.

امسال هم مراحل احراز هویت زائران در مرزها کاملا الکترونیکی انجام می شود و این اقدام بر سرعت تردد زوار از مرزها افزوده است. تکیه بر تکنولوژی و هوشمند سازی مراحل مختلف برای راهی کردن زوار ایرانی به عراق موجب شده تا سفر زوار ایرانی نسبت به سال های گذشته با سهولت بیشتری انجام شود. همچنین میزان معطلی زوار ایرانی در مرزها نیز کاهش یافته و این امر موجب افزایش تعداد زوار ایرانی برای سفر به عتبات عالیات شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از