اخبار

 ربات عنکبوتی هم به بازار آمد

کالاسودا - کالاسودا_گروهی از پژوهشگران آلمانی نوعی ربات طراحی کرده اند که بی شباهت به عنکبوت نیست. این ربات هوشمند می تواند در کسری از ثانیه به یک گوی غلتان تبدیل شود .

شاید برای بسیاری از افراد ، ترس از عنکبوت چندان عجیب نباشد ، اما این بار موضوع بر سر یک عنکبوت هوشمند و غلتان است. ربات عنکبوتی، یکی از جدیدترین و البته جذاب ترین محصولات دنیای فناوری است.این عنکبوت رباتیک به شیوه ای  طراحی شده که مانند نمونه واقعی حرکت می کند. نمونه رباتیک دارای ۶ پا است که می تواند در مسیرهای سنگلاخ و ناهموار بالا و پایین  برود.

عنکبوت جانور بی مهرهٔ شکارگری است که دارای بدنی دوبخشی و هشت پاست. عنکبوت اطلاعات مربوط به توانایی تنیدن تار  را به شکل ماده وراثتی از والدین خود به ارث برده‌است. برخی گونه‌های عنکبوت بسیار سمی و خطرناک اند و زهرشان آن قدر قوی است که می‌تواند انسان را بکُشد. عنکبوت بیوه سیاه، عنکبوت تورقیفی سیدنی و… از گونه‌های خطرناک عنکبوت‌اند.

اما عنکبوت رباتیک ما خطرناک نیست. سازنده این عنکبوت رباتیک شرکتی آلمانی است و این ربات جذاب و ۸ پا نیز BonicWheelBot   نام دارد. یکی از نکات مثبت در مورد این ربات توانای حرکت سریع و حفظ تعادل است . درواقع این ربات می تواند به سرعت در هر سطحی حرکت کند.

 بر اساس ابداع محققان  موسسه Festo این ربات بر اساس الگوی حرکتی عنکبوت flic-flac ساخته است.عنکبوتی که  برای حرکات عجیبش مشهور شده است. عنکبوت مذکور در صحرای مراکش زندگی می کند و توانایی خارق العاده ای برای پرتاب خود و چرخیدن در هوا را دارد. عنکبوت با این شیوه از مهاجمان فرار می کند.

جالب است بدانید ربات هوشمند ما،  به وسیله ۱۵ موتور کوچک حرکت می کند که زیر مفاصل و بدنه آن قرار  گرفته اند. هنوز مشخص نیست شرکت سازنده قصد فروش ربات را دارد یا خیر. اما این شرکت در گذشته لشکری از ربات های الهام گرفته از حیوانات مانند پروانه، عروس دریایی، پنگوئن، کانگورو و سنجاقک ساخته است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا