اخبار

ربات گنج یابی به بازار آمد!

کالاسودا -

کالاسودا_ ربات گنج یابی موفق شد یک گنجینه ۳۰۰ ساله را با ارزشی برابر با  ۱۷ میلیارد دلار کشف کند. گنجینه ای ارزشمند که تا پیش از این قابل شناسایی نبود.

این ربات گنج یابی با کاوش در اعماق دریا اکتشاف مذکور را انجام داد. اما ماجرای این ربات گنج یابی دقیقا چه بود؟ ربات گنج یابی، یک ربات زیردریایی خودکار است. این ربات گنج یابی و زیردریایی پیشرفته انبوهی از گنجینه های متعلق به یک کشتی اسپانیایی در ۳۰۰ سال را کشف کرد. این اتفاق در شرایطی افتاد که محل غرق شدن این کشتی در سه قرن گذشته ناشناخته باقی مانده بود.

شاید بد نباشد بدانید که این کشتی سن خوزه نام دارد، مملو از طلا، نقره و زمرد بوده و قرار بود هزینه نبرد فرانسه با انگلیس را در ۳۰۰ سال قبل تامین کند. ارزش گنجینه این کشتی حدود ۱۷ میلیارد دلار برآورد می شود.

جالب است بدانید تا کنون بسیاری از سوداگران در تلاش بوده اند تا از محل گنج ها اطلاع پیدا کنند. اما این ربات گنج یابی رکورد همگی را زده است.

این ربات گنج یاب ۴ متر طول دارد در نتیجه  برای فعالیت در عمق آب های آزاد طراحی شده و می تواند حداکثر ۶ کیلومتر در آب فرو رود. ربات گنج یاب مجهز به سیستم های ناوبری خودکار صوتی و ابزاری برای تصویربرداری با کیفیت بسیار بالا از عمق آب است.

این نخستین باری نیست که ربات گنج یابی رکورد می زند. چرا که پیش از این و در سال ۲۰۱۱ نیز ربات گنج یاب موفق به کشف و شناسایی باقی مانده های یک هواپیمای فرانسوی شده بود که بر اثر سانحه ای به عمق آب های اقیانوس فرو رفته بود. این ربات در سال ۲۰۱۰ هم برای تصویربرداری از باقی مانده های کشتی مشهور تایتانیک به کار گرفته شده بود.

به نظر شما داشتن این ربات گنج یاب می تواند افراد را ثروتمند کند؟

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا