رفع نقص امنیتی اینترنت اکسپلورر تا 11 فوریه

موزیلا تنها مرورگر وبی نیست که به تازگی با یک نقص امنیتی روبرو شده است. مایکروسافت به TechCrunch تأیید کرده است که در حال برطرف کردن یک نقص امنیتی در اینترنت اکسپلورر/Internet Explorer است که در حال حاضر برای “حملات هدفمند محدود” استفاده می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، این آسیب پذیری به مهاجمین اجازه می‌دهد حافظه‌ای را که برای موتورهای اسکریپت در نسخه های IE9  IE10 و IE11 استفاده می‌شود را خراب کنند؛ به طوری که به شخص هکر اجازه‌ می دهد که کد دلخواه خود را با همان مجوزهای کاربر، اجرا کرده و اطلاعات در رایانه را به سرقت ببرند. این نقص امنیتی مشابه با مشکل یک هفته پیش مرورگر فایرفاکس است.

این مسئله آن قدر جدی است که Homeland Security بیانیه‌ای صادر کرده تا کاربران از این نقص و عیب آگاه شوند و ازطریق راه حل‌های محدودی مانند محدود کردن دسترسی موقت به jscript.dll امنیت اطلاعات خود را بالا ببرند؛ تا مایکروسافت برای این نقص یک وصله امنیتی صادر کند.

بر خلاف حفره امنیتی در فایرفاکس، باید مدتی صبر کنید تا وصله امنیتی مورد نظر ارائه شود. مایکروسافت اعلام کرده احتمالاً تا زمان انتشار نسخه امنیتی ماهیانه خود در یازدهم فوریه، این وصله امنیتی را ارائه نخواهد کرد.

تا آن زمان بهتر است از لینک‌ها و سایت‌های ناشناس، با استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر بازدید نکنید و بر روی هر لینکی کلیک نکرده و محتاطانه‌تر رفتار کنید.

با توجه به بازار مرورگرهای مدرن، این خطرات ممکن است خیلی زیاد نباشد. مایکروسافت تا حد زیادی اینترنت اکسپلورر را به نفع مرورگر جدید مایکروسافت اج کنار گذاشته است.، که تازه در تاریخ 15 ژانویه یک تغییر اساسی عمده مبتنی بر Chromium را بدست آورد.با این وجود، این یک مشکل اساسی برای مایکروسافت است؛ گذشته مایکروسافت در حال بازگشت است تا حال و هوای فعلی آن را خراب کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها