اخبار

رقابت سنگین بین پلی استور و اپ استور

کالاسودا - کالاسودا_به نظر می رسد رقابت بین پلی استور و اپ استور به شدیدترین  ترین حد خود رسیده است. این را می توان از آمارهایی که اخیرا در خصوص رقابت  سه ماهه نخست این  شرکت ها  سال ۲۰۱۸ منتشر شده درک کرد.

بر اساس این آمارها نرخ دانلود اپلیکیشن‌های اندروید و iOS توسط کاربران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ رکورددار شده است . به نظر می رسد روزهای پرفشار دانلود آغاز شده و تابستانی گرم در راه است.

برخی آمارها نیز قابل توجه هستند. برای مثال، پلی استور از رقیب خود پیش افتاده اما درآمد اپ استور از دریافت اپلیکیشن‌هایش همچنان بالا است.

آخرین گزارش‌ ها نشان می دهند؛   تعداد دانلود اپلیکیشن‌های اندروید و iOS از سوی کاربران در فروشگاه‌های اینترنتی اپ استور اپل و پلی استور گوگل در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸میلادی به بالاترین میزان خود رسیده است.

بر اساس گزارش های این موسسه آماری از ماه نخست سال ۲۰۱۸ (ژانویه) تا ماه سوم آن (مارس)، کاربران به منظور دریافت و نصب اپلیکیشن‌های مورد نظر خود، ۲۷.۵ میلیارد بار از از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی پلی استور گوگل و اپ استور اپل دانلود کرده‌اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته، ۱۰ درصد رشد و افزایش داشته است.

نکته جالب را می توان پیشتازی اندروید بر ios  در حوزه دانلود دانست، چرا که این موسسه رکورد بالاترین نرخ  دانلود و دریافت اپلیکیشن را به نام  خود ثبت کرده است.نگاهی به تنوع انتخاب های کاربران نشان می دهد؛  بیشترین اپلیکیشن‌هایی که کاربران اندرویدی دانلود کرده‌اند، در زمینه موسیقی و همچنین سرگرمی بوده است که احتمالا گستره سنی جوانان و نوجوانان را تشکیل می دهد. اما کاربران iOS بیشتر خواستار دانلود اپلیکیشن‌های مربوط به سلامتی و تناسب اندام بوده اند.

 

بر همین اساس به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران فعال در این موسسه آماری، اپ استور از پلی استور در جذب کاربرانش عقب افتاده است. اما با این حال، درآمد اپ استور از دانلود اپلیکیشن‌ها درصد بیشتر از پلی استور گوگل بوده است.

شاید مهم ترین علت این باشد که اغلب اپلیکیشن‌های ارائه شده در پلت‌فرم اپل، رایگان نیستند و کاربران باید برای دریافت آن پول پرداخت کنند. بنابراین با اینکه اپ استور از لحاظ تعداد دانلود، از رقیب خود جا مانده است اما درآمدش از این مساله بیشتر از آن است.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا