اخبار

رقابت پورشه و تسلا در جاده خودروهای تمام الکتریک

رقابت پورشه و تسلا در جاده خودروهای تمام الکتریک|کالاسودا

کالاسودا - رقابت پورشه و تسلا در جاده خودروهای تمام الکتریک|کالاسودا

کالاسودا_شرکت پورشه در حال کار روی طرح نوعی خودروی تمام الکتریک است که هزینه های تمام شده برای خرید  این خودرو را به کمتر از ۱۰۰ هزار دلار می رساند.

یکی از فعال ترین شرکت ها در حوزه وسایل نقلیه الکتریکی، تسلا است . شرکتی که  وعده داده است، تا به زودی به گروهی از علاقه مندان شرکتش نوعی خودروی اسپرت تمام الکتریک ارائه کند که نسبت به سایر خودروهای موجود  د ر بازار برتری هایی چشمگیر داشته باشد .

porsche-mission-e-790x474|کالاسودااما به نظر می رسد پورشه قصد دارد گوی سبقت را از تسلا برباید .  طبق گزارش CAR Magazine، نسخه تولیدی مفهومی Porsche Mission E E 2015 در پایان سال ۲۰۱۹ با قیمت پیش بینی شده در محدوده ۸۰،۰۰۰ تا ۹۰،۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید .

سخنگوی این شرکت هفته گذشته طی رویداد  نمایشگاه بین المللی خودرو و موتورسیکلت در فرانکفورت، اعلام کرد ؛ ماموریت مرتبط با خودروی موسوم به E به دوسال پیش باز می گردد.

این کمپانی میگوید که ابعاد این خودرو کوچکتر از سایر خودروهای چهار نفره پورشه، Panamera،  است . درواقع این شرکت قصد دارد فاصله بین این وسیله نقلیه و خودروی ۹۱۱ را کاهش دهد.

porsche|کالاسودااما این تغییرات در ظاهرا به معنای ضعف در عملکردش نیست . بر خلاف نمونه های فعلیPorscheکه از سیستم هیبریدی استفاده می کنند، ماموریت E بدون هیچ نوع کمک  موتور احتراق داخلی ارائه خواهد شد.

با این حال،شرکت سازنده  وعده داده که مدت زمان رکورد سرعت خودرو را ۰-۶۰ کمتر از ۳.۵ ثانیه  ثبت کند. سرعت بالای ۱۵۵ مایل در ساعت  این خودرو از طریق راه اندازی دو موتور تامین می شود.

در حالی که بعید به نظر می رسد، مدل Tesla S P100D ،موفق شود چنین رکورد سرعتی را ثبت کند. بر اساس خبرهای رسیده از شرکت پورشه، خودروی مدل  E با سطوح قدرت مختلف ارائه خواهد شد.

 بنابراین نسخه اولیه این محصول با قیمت ۹۰،۰۰۰ دلار می تواند قدرتمند ترین و البته مقرون به صرفه ترین نسخه باشد . با وجود این اطلاعات آیا می توان حدس زد طی ۲ سال آینده پورشه به یکی از مهم ترین رقبای تسلا در بازار خودروهای الکترونیک تبدیل شود ؟

باید منتظر ماند و دید .

مطالب مرتبط

برو بالا