رمز پویا برای تراکنش های بالای ۵۰۰ هزار تومان

0
326
رمز پویا برای تراکنش های بالای ۵۰۰ هزار تومان

طبق اعلام بانک مرکزی رمز های دوم یک بار مصرف برای تراکنش های بانکی بالای ۵۰۰ هزار تومان به کار می آید.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، مقرر شده که تراکنش های زیر ۵۰۰ هزار تومان با رمز عادی انجام شود و از آنجا که بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های موبایلی، کارتی و اینترنتی زیر ۵۰۰ هزار تومان و برای خریدهای خرد مانند پرداخت قبض‌های برق، آب، گاز، تلفن، موبایل، خرید شارژ، پرداخت قسط بانک بانکی مانند قسط بانک مسکن و… انجام می‌شود، در نتیجه مردم برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف به زحمت نخواهند افتاد و بسیاری از پرداخت‌های مردم نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارد.

حداکثر طول عمر رمز یکبار مصرف ۶۰ ثانیه خواهد بود. این پروژه برای کاهش جرائم مربوط به دزدی از کارت‌های بانکی و لو رفتن رمز آنها گرفته شده است.

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی ، استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارتهای بانکی به جای رمز دوم ایستا و ثابت از خرداد ۹۸ الزامی خواهد شد و رمز دوم دائمی حذف می‌شود.

گفتنی است، تا کنون بانک های ملی، ایران زمین، پاسارگاد، پارسیان، ملت، صادرات، سرمایه، دی و تجارت هر کدام به نحوی دست به ایجاد راهی برای دریافت رمز دوم یک بار مصرف زده اند.

ناصر حکیمی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: این فرآیند تغییر رمز دوم هیچ هزینه‌ای برای مردم ندارد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به اینکه برخی از برنامه پیاده‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف براساس برنامه گوشی‌های هوشمند بوده است، گفت: براساس بخشنامه بانک مرکزی این موضوع فقط نباید مربوط به برنامه کاربردی باشد؛ زیرا در برخی از گوشی‌های هوشمند محدودیت نصب برنامه وجود دارد و بسیاری هم گوشی هوشمند ندارند، بنابراین باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از