اخبار

چگونه گوشی اندروید خود را به بهترین شکل مدیریت کنیم

کالاسودا -

کالاسودا- اندروید هشت محدودیت های جالبی برای کاربران ایجاد کرده است و کاربران نمی توانند به راحتی به فضای اشغال شده، میزان رم مورد نیاز و به کارگرفته شده نرم افزار ها به صورت مستقیم دسترسی پیدا کنند از این رو پیدا کردن نرم افزار هایی که موجب عملکرد ضعیف گوشی هوشمند می شود در مقایسه با نسخه های قدیمی تر کاربران را با چالشی جدید رو به رو می کند.

در حالت عادی با مراجعه به Setting و سپس Battery، می‌توانید اپلیکیشن‌های پرمصرف را مشاهده کنید. برای حافظه‌ی داخلی هم باید به بخش Storage که در Setting قرار دارد، سر بزنید. در این قسمت می‌توانید ببینید که کدام دسته از داده‌ها، بیشترین حجم از حافظه را اشغال کرده‌اند. همچنین برای فهمیدن میزان حجم اشغال‌شده‌ی اپلیکیشن‌ها، باید در بخش Setting بر آیکون اپلیکیشن‌ها ضربه بزنید. در این قسمت می‌توان حجم اصلی اپلیکیشن موردنظر (App size) و مقدار حجمی که با توجه به داده‌های کاربر اشغال کرده (User data) را مشاهده کنید. اما در به روز رسانی اندروید هشت محدویدdت های زیادی برای کاربران اعمال شده است و اطلاعات مورد نیاز را نمی تواند به تفکیک نشان دهد. از این رو در گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید هشت باید مطابق زیر عمل کرد.

در این به روز رسانی در ابتدا باید حالت developer را فعال کنید. در بخش Setting، بر گزینه‌ی System و سپس About phone ضربه بزنید و بعد از ۷ بار ضربه بر Build number، دسترسی developer فعال می‌شود. بعدازاین کار یک صفحه به عقب بازگردید و وارد بخش جدید Developer options شوید. بعد از ضربه بر Memory و سپس Memory used by apps می‌توانید ببینید که هرکدام از اپلیکیشن‌ها چه مقدار از حافظه‌ی رم را اشغال می‌کنند.

در زمینه‌ی بررسی مصرف پردازنده و حافظه رم اپلیکیشن‌های متنوعی وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توانیم به اپلیکیشن‌های رایگان CCleaner و Activity Monitor اشاره کنیم که می تواند به آسانی این کارها را انجام دهد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا