رهبر جدید گوگل و آلفابت این 8 کسب و کار را هم مدیریت می‌کند

0
2116

مرد 47 ساله هندی متولد منطقه چنای، اینک بر تخت امپراتوری آی تی تکیه زده است.

به گزارش کالاسودا پس از آنکه لری پیج و سرگئی برین 46 ساله خود را از رهبری گوگل و آلفابت بازنشسته کردند، همه بیزیس پرآشوب را به دست ساندار پیچای دادند.

حالا وی نه تنها سکان دار گوگل و آلفابت شده، بلکه باید سایر کمپانی‌های وابسته به مجموعه آلفابت را نیز مدیریت کند.

آلفابت در سال 2015 به صورت هلدینگ شکل گرفت تا گوگل و سایر کمپانی‌ها را در خود جای دهد. برخی از پروژه‌های پیج و برین د قالب شرکت رشد یافته و در زیر مجموعه آلفابت جای گرفتند.

گوگل بزرگترین شرکت تابعه آلفابت است و سایر شرکتها نیز زیرمجموعه آلفابت هستند.

Google Fiber

فوریه 2010 شکل گرفت تا اینترنت و سرویس IPTV را به مناطق کوچک با سرعت بالا ارائه کند. نیم میلیون مشترک اینترنت و 68 هزار مشترک سرویس و خدمات تلویزیونی دارد.

 

Nest

تولیدکننده محصولات هوشمند امنیت خانگی است که گوگل در سال 2014 این کمپانی را به مبلغ 3.2 میلیارد دلار خرید. ترموستات هوشمند، هشدار دهنده دود، اسپیکر هوشمند و … می‌سازد

 

Calico

کالیکو کمپانی تحقیق و توسعه زیست فناوری در زمینه سلامت و بهداشت است که لری پیج ان را «سلامت،شادابی و طول عمر» تعریف کرده است.

 

Verily Life Sciences

موسسه تحقیقاتی که به مطالعه علوم زندگی می‌پردازد. سابقا بخشی از گوگل ایکس بود که سرگئی برین آن را مستقل کرده و زیرمجموعه آلفابت کرد.

 

Google Ventures

شرکت سرمایه‌گذاری گوگل است که توسط بیل ماریس تاسیس شد و روی کمپانی‌های فناورانه سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

X Development

کمپانی «نیمه سری» گوگل است که دفتر آن نزدیک دفتر مرکزی آلفابت است که برای ایجاد فناوری‌های پیشرفته اختصاص یافته است و مکس ترنر کارآفرین معروف مسوول آن است.

 

CapitalG

در کار پول سازی و کسب سود از طریق سرمایه گذاری در سایر شرکتها است. برخلاف GV فقط به پول می‌اندیشد و روی شرکتهای کاملا سودآور در حوزه آی تی می‌پردازد.

 

Boston Dynamics

27 سال پیش در زمینه علوم رباتیک و هوش مصنوعی تاسیس شد و گوگل در سال 2013 به قیمت نامشخص این کمپانی را خرید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها