روبات های پاناسونیک و تویوتا یاریگر تماشاگران معلول و ناتوان در المپیک 2020 توکیو

روبات های پاناسونیک و تویوتا یاریگر تماشاگران معلول و ناتوان در المپیک 2020 توکیو

تویوتا و پاناسونیک برنامه دارند که آخرین تکنولوژی خود را در مسابقات المپیک تابستانی 2020 توکیو تحت طراحی روباتی اعمال کنند. این روبات های انسانی به نام HSR به عنوان نیروهایی پشتیبان خواهند بود که به کاربران معلول روی صندلی چرخدار و افراد ناتوان برای این مسابقات کمک خواهند کرد.

HSR یک روبات کوچک سیاه و سفید است که دارای ویژگی انسان و داشتن چهره است که دارای یک بازوی کمک کننده به افراد ناتوان تماشاگر برای این مسابقات است تا بتوانند به راحتی به جایگاه های خود برسند. بدین ترتیب این ربات می‌تواند غذا، آب و دارو برای شخص به خصوصی ببرد یا حتی بازویش را گرفته و او را به محل خاصی راهنمایی کرده و برساند.

تعداد این روبات ها در المپیک توکیو 16 عدد خواهد بود که در جای جای ورزشگاه به کمک معلولین خواهند آمد. تویوتا امید داست که بتواند تا اوایل دهه 2030 میلادی، محصولات و روبات هایی مشابه با این را برای فروش برای عموم مردم آماده کند.

پاناسونیک نیز روباتی به نام Power Assist Suit  طراحی کرده است که وظیفه اش کمک رسانی به افراد معلول و ویلچرنشین است. این روبات هم یک روبات باتری خور است که کاربر  با کمک آن می ‌تواند اشیای سنگین را بلند کرده و جابجا کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها