علی بابا در روز مجردها رکورد زد

پس از 24 ساعت خرید و فروش دیوانه وار و هفته ها تبلیغات، گروه علی بابا اعلام کرد که فروش این شرکت در روز 11 نوامبر معروف به روز مجردها به رکورد دیگری دست یافته است.

رکورد علی بابا چقدر بود؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از تک کرانچ، این غول تجارت الکترونیکی چینی گفت که این پلتفرم کالاهایی به ارزش 268 میلیارد یوان یا 38.4 میلیارد دلار فروخته است که به راحتی از رکورد سال گذشته یعنی 30.7 میلیارد دلار عبور کرده است.

بیشترین کالاهایی که فروخته شد

مدیران شرکت در مصاحبه ای اعلام کردند که وسایل الکترونیکی و پوشاک مد جزء پرفروش ترین کالاها در یازدهمین دوره از رویداد سالانه Singles ‘Day یا روز سینگل ها بوده است.

کارشناسان پیش از این پیش بینی کرده بودند که ممکن است فروش امسال علی بابا با توجه به افت رشد اقتصادی چین نسبت به سال گذشته کمتر باشد، اما علی بابا تمام معاملات را بر هم زد و به فروش شگفت انگیزی نسبت به سال گذشته دست یافت.

فستیوال خرید چینی ها در روز مجردها

در چین روز ۱۱ نوامبر (روز یازدهم از ماه یازدهم سال) را روز مجردها می‌دانند. در این روز مجردها با برگزاری پارتی‌ها و مراسم گوناگون دور هم جمع می‌شوند.

این روز و جشن‌های مرتبط با آن به قدری در چین رواج پیدا کرده که بخش تجاری هم متوجه آن شده و فروشگاه اینترنتی علی‌بابا، از سال ۲۰۰۹، این روز را به فستیوال خرید تبدیل کرده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها