روسیه، آمریکا را عامل حملات سایبری به کشورش می‌داند

روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که حملات سایبری به این کشور، در پاسخ به حمله غیرقانونی این کشور به اوکراین، تشدید شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری‌ رویترز و خبرگزاری روسی تاس گزارش شد، اعلام شد که منابع «حملات سایبری» را کشف کرده است.

رویترز گزارش داد که روسیه از این بیانیه استفاده کرده تا ایالات متحده را مسئول این صدها هزار حمله سایبری علیه روسیه، اعلام کند. این حملات سایبری در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای ولادیمیر پوتین به اهداف نظامی، دولتی و غیرنظامی در اوکراین ادامه می‌دهند.

نسخه انگلیسی گزارش تاس به نقل از وزارت خارجه روسیه گفت: «تهاجم سایبری علیه روسیه عواقب سنگینی برای محرک‌ها و عاملان آن خواهد داشت. منابع حملات شناسایی خواهند شد و مهاجمان باید مسئولیت اعمال خود را برعهده بگیرند».

این بیانیه حاکی از آن است که نیروهای سایبری که طبق ادعای روسیه توسط ایالات متحده و کشورهای عضو ناتو آموزش دیده‌اند؛ تا حدودی مسئول حملات سایبری بوده‌اند.

بر اساس گزارش تاس، این بیانیه به «هکرها و تحریک‌کنندگان ناشناسی که از دستورات نیروهای غربی حامی» اوکراین پیروی می‌کنند، اشاره می‌کند.

مشخص نیست که آیا استفاده از کلمه “ناشناس” به معنای گروه فعال “آنانیموس” است یا خیر.

فرمانده‌ی سایبری ایالات متحده، که بخشی از وزارت دفاع است، برای مقابله با حمله‌های سایبری روسیه علیه اوکراین کار می‌کند.

البته روسیه سابقه طولانی در این حملات علیه اوکراین و کشورهای غربی از جمله ایالات متحده دارد. در نهایت، روسیه یکی از بزرگترین نیروهای محرک برای صنعت امنیت سایبری ایالات متحده است.

هفته گذشته، رئیس جمهور جو بایدن هشدار داد که موج حملات سایبری جدید روسیه علیه ایالات متحده بیشتر خواهد شد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها