روش استفاده از ویژگی‌های جدید iOS 14

0
16

اپل با عرضه‌ی iOS 14 صفحه اصلی آیفون شما را کاملاً تغییر داده است. برنامه Library، ویجت ها و اپلیکیشن Clips تغییرات بزرگی در آیفون شما ایجاد می‌کنند که در این قسمت به تشریح آن می‌پردازیم.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، به محض نصب iOS 14 یا iPadOS 14 روی آیفون سازگار یا iPad، گزینه‌ها و ویژگی‌های زیادی برای شخصی سازی صفحه اصلی در این دستگاه‌ها در دسترس کاربران قرار گرفته است.

iOS 14 به شما کمک می‌کند تا بی نظمی صفحه اصلی خود را سرو سامان دهید

Library تمام برنامه‌های شما را به صورت هوشمندانه در پوشه‌هایی دسته بندی شده قرار می‌دهد و جدیدترین یا پرکاربردترین برنامه‌ها را در بالا قرار داده و برنامه‌های دیگر را بر اساس نوع آن‌ها نمایش می‌دهد.

این قابلیت همه برنامه‌های شما را در نمای جدید سازماندهی می‌کند تا بتوانید بدون کشیدن صفحه‌ها به سرعت آنها را پیدا کرده و باز کنید. همچنین می‌توانید با نام برنامه آن‌ها را جستجو کنید.

برای استفاده از این قابلیت در Jiggle Mode می‌توانید این سازماندهی را بر حسب سلیقه خود تغییر دهید.

ابزارک ها را می‌توان تغییر اندازه داد و به صفحه اصلی اضافه کرد

ابزارک ها یا ویجت ها صفحه اصلی، آیکون‌های بزرگ و پویایی هستند که برنامه‌های لایو مانند آب و هوا یا تعداد گام‌های روزانه شما را نمایش می‌دهند.

به جای باز کردن برنامه‌هایی مانند برنامه‌های وضعیت آب و هوا، تقویم یا تناسب اندام، می‌توانید نمای کلی اطلاعات اصلی آنها را که در یک فید زنده در صفحه اصلی است، مشاهده کنید.

می‌توانید بر روی یک ابزارک در Today View ضربه بزنید و نگه دارید و آن را به صفحه اصلی خود منتقل کنید. یا به Jiggle Mode وارد شوید، سپس + را در گوشه بالا سمت چپ بزنید و یک ابزارک را انتخاب کنید. ویجت ها در سه سایز قابل تنظیم هستند.

اپلیکیشن Clips، این امکان را به شما می‌دهد تا برنامه‌های کوچک را بدون دانلود؛ راه اندازی کنید و به آن دسترسی داشته باشید

از اپلیکیشن Clips می‌توان به روش‌های مختلفی استفاده کرد؛ از طریق لینک وب، پیام متنی از داخل برنامه Maps، کد QR یا برچسب NFC؛ شما زمانی که آن را فعال کردید، می‌توانید با استفاده از Sign in With Apple وارد سیستم شده و هزینه را با استفاده Apple Pay را پرداخت کنید و نیازی به نصب برنامه نیست.

 

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها