روش جدید مشارکت اپراتور ها با سرویس های خدمات ارزش افزوده

0
103

اپراتورهای تلفن همراه از این پس باید طبق روش جدیدی با سرویس های خدمات ارزش افزوده همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پس از آنکه سرویس های خدمات ارزش افزوده مشکلات بسیاری برای مشترکان تلفن همراه به وجود آوردند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روش جدیدی برای همکاری اپراتورهای تلفن همراه با این سرویس ها تعیین کرده است.

براساس اعلام این سازمان، باید مشترک تلفن همراه کد ملی خود را به سرویس مورد نظر ارسال کند تا به عضویت ناگهانی و اجباری شهروندان در سرویس‌های ارزش افزوده پایان داده شود.

از آنجایی که قابلیت تشخیص درخواست حقیقی مشترکان تلفن همراه از درخواست جعلی توسط بدافزارها وجود ندارد، باید پیامی با عنوان “مشترک گرامی شما عضو سرویس‌های ارزش افزوده زیر می‌باشید، چنانچه می‌خواهید عضویت شما در این سرویس‌ها فعال بماند مطابق جدول اقدام کنید” به اپراتور ارسال شود.

طبق این اساسنامه عضوگیری سرویس‌های ارزش افزوده از طریق بدافزارها یا عضویت ناگهانی شهروندان بدون اطلاع در این خدمات غیر قانونی است. این اقدام اپراتورهای تلفن همراه باعث ضرر مشترکان می‌شود که بر اساس جدول اعلام شده باید به منظور عضویت در سرویس اول تا سرویس دهم ارزش افزوده و تایید آن کاربر رقم اول تا دهم کد ملی خود را به سرشماره سرویس ارزش افزوده اپراتور تلفن همراه ارسال کند.

این در حالی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با جدیت در تلاش است تا جلوی ضرر رسانی این سرویس های خدمات ارزش افزوده را بگیرد و اینگونه اقدامات رگولاتوری نیز طبق تاکیدات آذری جهرمی انجام می شود.

او درکنار پیگیری  های سازمانی اخیرا دست به افشاگری تعامل این سرویس ها با اپراتورهای تلفن همراه و باشگاه های فوتبال زده که چندین میلیارد از همین راه از جیب مردم به جیب خودشان واریز کرده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از