روش ذخیره کردن PDF در آیفون و آیپد

0
150

در حین مرور وب ممکن است فایل‌هایی را با فرمت  PDF / پی‌دی‌اف ذخیره کرده و بعدها از آن استفاده کنید. برای ذخیره این فایل‌ها در آیفون و آیپد از روش‌های زیر بهره ببرید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، هنگام مشاهده فایل PDF در Safari، بر روی دکمه Share ضربه بزنید. دکمه Share در آیفون در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار دارد.

در iPad، دکمه اشتراک گذاری در سمت راست نوار آدرس مرورگر قرار گرفته است؛ این دکمه به صورت یک آیکن مربعی شکل با یک فلش به سمت بالا است.

پس از انتخاب گزینه‌ی اشتراک گذاری، iOS لیستی از راه‌هایی که می‌توانید فایل را به اشتراک بگذارید یا ذخیره کنید را به شما ارائه می‌دهد.

لیست را با انگشت خود به پایین بکشید تا برنامه‌ای را که می‌خواهید پیدا کنید.

بسیاری از افراد برای مشاهده PDF در نوبت‌های بعدی، برنامه‌های داخلی Books را انتخاب می‌کنند. پس از ذخیره در Books، پی‌دی‌اف ها همیشه از طریق برنامه Books در دسترس هستند.

برخی افراد ترجیح می‌دهند PDF ها را در Dropbox ذخیره کنند (یک سرویس ابری پولی که در فروشگاه App موجود است)، تا بتوانند بعداً آنها را در رایانه بازیابی کنند.

اگر Dropbox را نصب کرده باشید، این گزینه در لیست مشاهده می‌شود. می‌توانید PDF ها را در هر سرویس ذخیره سازی دیگری مانند گوگل درایو و یا وان درایو مایکروسافت نیز ذخیره کنید.

iOS همچنین راهی برای ذخیره سازی اسناد خارج از برنامه به نام ” Files ” دارد.

اگر می‌خواهید PDF را در Files ذخیره کنید، لیست را به پایین بروید تا گزینه Files را ببینید و روی آن ضربه بزنید. سپس مکان ذخیره خود را انتخاب کنید.

بعدها می‌توانید، در برنامه Files پی‌دی‌اف موردنظر خود را مشاهده کنید. یا اگر PDF را در Books ذخیره کرده‌اید، می‌توانید برنامه Books را باز کرده و PDF را در آنجا بخوانید.

همچنین می‌توانید وب سایت مورد نظر را برای مطالعه‌ی بعدی PDF ذخیره کرد و در صورت نیاز به آن سر بزنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از