روند رو به کاهش اخبار جعلی فیس بوک

روند رو به کاهش اخبار جعلی فیس بوک

روند رو به کاهش اخبار جعلی فیس بوککالاسودا – تحقیقات مختلف نشان می دهد که اخبار جعلی فیس بوک رو به کاهش است.

 چندین سال پیش، فیس بوک با مسئله ای به نام اخبار جعلی مواجه بود که در آن مردم متوجه این موضوع شدند که مردم خبرها را از منابع مختلف دریافت می کردند و ان را روی فیس بوک به اشتراک می گذاشتند. از آن زمان تاکنون شرکت اقدامات فعالانه ای را برای کاهش این خبرهای جعلی روی پلتفرم خود به انجام رسانده است و به نظر می رسد که در این راه موفقیت هایی را نیز کسب کرده است.

علامت گذاری اخبار جعلی فیس بوک

برای مثال فیس ‌بوک برای مقابله با انتشار این نوع اخبار، قابلیتی به سرویس خود اضافه کرده است که خبرهای ساختگی را علامت ‌گذاری می‌ کند. جالب است بدانید که اولین اقدام فیس ‌بوک در این پروژه اخیرا اجرا شده است و خبرهای جعلی، با برچسبی با عنوان Disputed علامت‌گذاری می ‌شوند. این عبارت به‌ طور کلی به معنای خبرهای مورد بحث و مشکوک با احتمال جعلی بودن زیاد است.

بر طبق گفته فیس بوک، این شرکت اعلام کرده است که طبق مطالعات انجام شده توسط ۳ سازمان مستقل و یافته هایی که از این سازمان ها به دست آمده است، نشان می دهد که اخبار جعلی فیس بوک در این پلتفرم رو به کاهش است. این به این معنا نیست که این اخبار به طور کامل حذف شده اند، اما به طور قطع تعداد آنها نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

روند رو به کاهش اخبار جعلی فیس بوک

به عنوان مثال، یکی از مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه نیویورک و استنفورد نشان داده که تعامل با وب سایت هایی که خبرهای جعلی را منتشر می کردند، نسبت به سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ کاهش یافته است. مطالعات دیگر توسط مرکز دانش رسانه های اجتماعی دانشگاه میشیگان نیز نشان داد که در سال ۲۰۱۶، تعامل کاربران با اخبار جعلی در فیس بوک دو برابر توئیتر بوده است، اما اکنون دیگر این موضوع اینگونه نیست و در نهایت توئیتر منجر به ۵۰ درصد تعامل بیشتر اخبار جعلی در این رسانه نسبت به فیس بوک می شود.

تعامل با سایت های غیرقابل اعتماد

مطالعه سوم توسط Les Decodeurs که یک روزنامه فرانسوی است صورت گرفت. آنها دریافتند که تعامل با سایت های غیرقابل اعتماد به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است. با این حال، باید توجه داشت که این عمدتا بازارهای آمریکا و فرانسه را پوشش می دهد. با این حال این هنوز یک پیروزی برای فیس بوک نیست، اما می تواند امیدوارکننده باشد که در آینده ای نزدیک به منبع موثقی برای اخبار تبدیل شود.

با ما در  صفحه اینستاگرام کالاسودا همراه باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار