صفحه اصلی اخبار سازمان ها رونمایی از استارت آپ های فرش

رونمایی از استارت آپ های فرش

استارت آپ های ایرانی در حوزه فرش فعال شده اند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، استارت آپ های ایرانی این بار در حوزه صنعت فرش فعالیت خود را آغاز کردند.

برای فعالیت بیشتر استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت فرش همایشی ویژه آشنایی آن ها با این حوزه برگزار شد. در این همایش مشکلات حوزه فرش دستباف مطرح شد تا استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند بر روی این موضوعات تمرکز و راه‌کارهایی را در آینده جهت بهبود و توسعه این صنعت ارائه دهند.

اولین نیازی که استارت آپ ها می توانند در آن زمینه به صنعت فرش کمک کنند این است که «مشکلات فرآیند تولید پشم» را حل کنند. برای تشریح بیشتر این مشکل در این همایش، به اهمیت پشم‌چینیِ درست و علمی اشاره شد. از جمله مسائل مطرح شده، بهره‌برداری کاملا سنتی در این صنعت بود که با بهره‌وری بسیار پایین صورت می‌گیرد.

طبق موضوعات مطرح شده در این همایش، نیاز دوم در فرآیند پشم‌چینی، موضوع پشم‌شویی و هدر رفت بسیار بالای آب و عدم استفاده صحیح از این منبع بود. از دیگر مسائل مطرح شده، استخراج روغن از پشم که در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود، بود.

همچنین از نیازهای دیگری که در این حوزه مطرح شد موضوع بازاریابی و فروش بود. در پایان برنامه نیز، نیازهای فرآیند تولید نخ ابریشم مطرح شد.

مطابق آمار ارائه شده در این رویداد، در سال‌های گذشته در کشور بیش از ۱۰۰۰ تن نخ تازه ابریشم تولید شده است و به علت مشکلات پیش آمده و عدم کارایی دستگاه‌های فعال در این حوزه، این عدد به ۱۰۰ تن تخ رسیده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها