رونمایی جنرال موتورز از خودروی خودران بدون فرمان Origin

جنرال موتورز یک خودروی خوردان برقی با نام Origin را رونمایی کرد که داری درب کشویی و بدون فرمان بوده که به عنوان محصول مشترک جنرال موتورز ، کروز و هوندا بعد از سه سال ارائه شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، خودروی برقی Cruise Origin بدون موتور قابل احتراق یا درایور طراحی شده است ، تصمیماتی که مدیرعامل کروز ، Ammann  معتقد است این کار فضای بیشتری را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

خودروی Origin می‌تواند حداکثر 6 نفر را در خود جای دهد که 3 سرنشین در هر طرف و رو به روی هم قرار می‌گیرند.

این وسیله نقلیه همچنین دارای کیسه‌های هوا ، دکمه‌های ” Start Ride ” ، دکمه SOS و دوربین روی سقف داخلی است که می‌تواند کارهایی مانند تجزیه و تحلیل احساسات مسافران را انجام دهد.

در رویداد برگزار شده در سان فرانسیسکو به هیچ قیمت ، تاریخ تولید و یا محل تولید اشاره نشد. این خودرو در راستای تلاش‌های  جنرال موتورز برای تولید خودروهای خودران و برقی است که  آلودگی کمتری ایجاد کرده و طول عمر ماشین را بالاتر می‌برند.

در کالیفرنیا ، که در حال حاضر 65 شرکت دارای مجوز آزمایش خودروهای مستقل هستند ، ماه گذشته مقامات قانونی ایالتی تغییرات نهایی را به تصویب رساندند که اجازه می‌دهد خودروهای بدون راننده با وزن کمتر از 10,001 پوند در جاده‌های عمومی فعالیت کنند. مقامات دولتی برای اولین بار این تغییر را در آوریل 2019 تصویب کردند.

کروز برای اولین بار  خودروی مفهومی Chevy Bolt را بدون فرمان در CES در سال 2018 معرفی کرد. هر وسیله نقلیه بدون قسمت‌هایی مانند فرمان یا پدال گاز و ترمز باید تراز استاندارد SAE سطح 4 را رعایت کند تا مجوز ورود به برخی از معابر عمومی را داشته باشد

مدیرعامل كروز Amman گفت تابستان گذشته این شركت برنامه ریزی كرده بود تا پایان سال 2019 خدمات تاكسی بدون راننده را راه‌اندازی كند. كروز در حال حاضر یك سرویس را در سانفرانسیسكو اجرا می‌کند که فقط برای كارمندانش در دسترس است. Amman در مورد آینده‌ای صحبت می‌کند که می‌توان علاوه بر استفاده از این خودروهای خودران برای حمل مسافر از آن برای حمل بار نیز بهره برد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها