رونمایی هوآوی از اولین تراشه‌ی XR با قابلیت کدگشایی 8K

0
57

امروز، هوآوی رسماً از اولین تراشه XR خود رونمایی کرد که قابلیت کدگشایی 8K را دارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، این تراشه همچنین GPU و NPU را یکپارچه کرده و اولین عینک AR که از این تراشه استفاده کرده Rokid Vision نام دارد. علاوه بر این، تراشه XR هواوی از 42.7 پیکسل در هر درجه در هر چشم پشتیبانی می‌کند.

در VR، وضوح ایده آل برای چشم انسان تقریباً 60 PPD (پیکسل در هر درجه) است. به طور کلی، یک تراشه که از قابلیت کدگشایی 4KP60 پشتیبانی می‌کند، قادر است از وضوح یک چشم 21.3 پیکسل در هر درجه که معادل با 480P است؛ پشتیبانی کند.

عینک Rokid Vision، اولین دستگاهی است که از تراشه XR HiSilicon استفاده کرده است.

نمای جلوی این محصول شبیه به عینک آفتابی معمولی است. دو نمایشگر مستقل در قسمت داخلی لنز وجود دارد. این دستگاه از نمای دید 40 درجه + (FOV) و همچنین نمایشگر سه بعدی 1080P برخوردار است. این شرکت ادعا می‌کند که این نمایشگر معادل تلویزیون 110 اینچی سه بعدی HD 4 است.

براساس گزارش‌ها، Rokid Vision در زمینه‌های امنیتی، صنعت، آموزش، خرده فروشی، نمایشگاه‌ها و سایر موارد کاربرد دارد.

بر اساس آخرین بیانیه رسمی Rokid، این عینک در حال پیوستن به پلت فرم تراشه XR HiSilicon است. هر دو شرکت در مورد قابلیت‌های محاسباتی هوش مصنوعی مانند صدا، بینایی و درک محیطی پیشرفت‌هایی داشته‌اند. هدف این است که توانایی‌های اساسی مانند تعامل هوش مصنوعی و تعامل چند نفره برای صنعت XR فراهم شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها