رکوردشکنی اپ استور در زمینه درآمدزایی در سال 2018

رکوردشکنی اپ استور در زمینه درآمدزایی در سال 2018

به تازگی خبرهای جالبی در مورد اپ استور منتشر شده که نشان می دهد این بازار در زمینه درآمدزایی رکوردشکنی جالبی داشته است که می تواند برای شما کاربران جالب توجه باشد.

رکوردشکنی بازارهای رسمی در زمینه درآمدزایی

جدا از تمام اخبار بدی که در مورد شرکت اپل منتشر می شود اعم از عدم فروش مناسب گوشی های iPhone ، کاهش تولید محصولات ، عدم استخدام بیشتر و خیلی از موارد دیگر ، اما نکته جالب توجه این است که این مسائل تاثیری بر اپ استور نداشته است. برای مثال میزان کاربران بازی های تلفن همراه و تبلت در آمریکای شمالی در حال افزایش روز افزون است و همین موضوع باعث شده تا سالیانه 22.7 درصد به تعداد کاربران این بازی ها اضافه شود. حالا خبر رسیده که میزان درآمدزایی دو بازار اپ استور و گوگل پلی به عدد فضایی 71.3 میلیارد دلار بوده است.

رکوردشکنی اپ استور در زمینه درآمدزایی

برخلاف انتظار اپ استور توانسته میزان درآمدزایی بیشتری نسبت به رقیب اندرویدی خود یعنی گوگل پلی داشته باشد. نکته جالب توجه این است که میزان دانلود اپلیکیشن ها در iOS کمتر هم بوده ولی باز هم میزان درآمدزایی بهترین نسبت به اندروید داشته است. حدودا 46.6 میلیارد دلار میزان درآمدزایی اپ استور بوده که حدودا 88 درصد بیشتر از درآمدزایی 24.8 میلیارد دلاری گوگل پلی است. این آمار اپ استور نسبت به سال گذشته حدود 20 درصد افزایش یافته است.رکوردشکنی اپ استور در زمینه درآمدزایی

میزان بالای نصب برنامه ها و رکوردشکنی اپ استور

شاید باور نکنید ولی به نظر می رسد که میزان برنامه هایی که برای اولین بار روی اپ استور نصب می شود به میزان 160 درصد بیشتر از گوگل پلی بوده است. البته باید به این مساله هم اشاره کنیم که بیشتر این اپلیکیشن های نصب شده اپلکیشن های مجانی بوده اند. گوگل هم باید از میزان درآمدزایی و نصب اپلیکیشن ها از طریق گوگل پلی راضی و خرسند باشد. با توجه به آمارهای منتشر شده این امکان در سال آینده وجود دارد که گوگل پلی ، اپ استور را شکست دهد.

رویکرد جدید شرکت های گوگل و اپلمیزان بالای نصب برنامه ها و رکوردشکنی اپ استور

یکی از مسائلی که به وضوح نیز دیده می شود ، این است که میزان نصب اپلیکیشن ها از طریق بازارهای رسمی به نسبت سال های 2016 و 2017 با رکود یا حتی کاهش همراه بوده است. اشاره به این موضوع هم خالی از لطف نیست که بگوییم بیشترین میزان دانلود و نصب اپلیکیشن ها با موضوع های کاربردی بوده اند و سهم موضوع بازی و گیم خیلی کمتر از آن چیزی بوده که شما فکرش را کنید و به نظر ما همین موضوع می تواند به ما نشان دهد که رویکرد گوگل و اپل نسبت به برنامه ها و اپلیکیشن ها تغییر کرده است.

باید دید که در آینده چه اتفاقی برای بازارهای رسمی شرکت های اپل و گوگل رخ خواهد داد و آیا این میزان درآمدزایی این دو بازار رسمی در سال 2019 رشد بیشتری نسبت سال 2018 خواهد داشت یا خیر.رکوردشکنی بازارهای رسمی در زمینه درآمدزایی

نظر شما در مورد میزان درآمدزایی شرکت اپل و اپ استور چیست؟

شما دوستان می توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها