زمان انتشار PS5 Pro همزمان با PS5 خواهد بود

کنسول PS5 یکی از کنسول‌های نسل بعد است که مشخصات بهینه شده آن برای PS5 Pro حفظ شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، به نظر می‌رسد نسخه PS5 pro نیز همزمان با PS5 و برای رقابت با Xbox series X منتشر خواهد شد.

مقایسه PS5 pro و ایکس باکس سری ایکس

اطلاعاتی از VFXVeteran کاربر انجمن NeoGAF نشان می دهد که کنسول PS5 pro دارای مشخصات بالاتری نسبت به PS5 است و احتمالا این نسخه برای رقابت کامل با ایکس باکس سری ایکس درنظر گرفته شده است.

برای مثال ایکس باکس سری ایکس با قدرت 12 ترافلوپ در مقابل قدرت 9.2 ترافلوپ PS5 تائید شده است. PS5 را می توان گزینه ارزان تر سونی برای کاربران دانست. در صورتی که PS5 Pro از نظر مشخصات فنی می‌تواند حتی فراتر از رقیب خود یعنی ایکس باکس سری ایکس رود.

مقایسه سری PS5 و  ایکس باکس سری ایکس

لزوماً در برنامه‌های اولیه سونی برای راه اندازی دو کنسول در روزهای آتی و به زودی نیست، بلکه اینن تیم ژاپنی می بایست با استراتژی مایکروسافت سازگار باشد و همچنین قصد دارد برای رقابت بیشتر با مایکرسافت دو مدل را تا پایان سال عرضه کند. در حال حاضر ، شرکت ردمونتی اکنون تنها سری ایکس را در برنامه رونمایی دارد اما احتمال دارد که نسخه مقرون به صرفه تری مانند سری S را نیز در برنامه‌هایش قرار دهد

PS5 Pro مانند سری ایکس ایکس باکس حداقل از لحاظ تئوری باید در 8K و 4K  60 فریم در ثانیه بازی ها را اجرا کند.  سونی در تلاش است تا هزینه های تولید کنسول خود را کنترل کند و به این ترتیب احتمال آن می‌رود که PS5 ارزان تر از Xbox در بازار عرضه شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها