زمین در خطر  حمله سیارک Phaethon 3200 قرار دارد ؟!

0
294
زمین در خطر  حمله سیارک Phaethon 3200 قرار دارد ؟!|کالاسودا

زمین در خطر  حمله سیارک Phaethon 3200 قرار دارد ؟!|کالاسوداکالاسودا_ نتایج جدید پژوهش های حوزه نجوم نشان می دهد، زمین در معرض برخورد با یک سیارک به نام Phaethon 3200 قرار دارد .

تلسکوپ رادیویی Arecibo  که این روزها به عنوان دومین تلسکوپ بزرگ و دقیق جهان شناخته می شود ، اطلاعاتی در خصوص نزدیک شدن این سیارک به زمین منتشر کرده است .

 بر اساس پژوهش های میدانی بنیاد تحقیقات فضایی دانشگاه ها(USRA) تصاویر این تلسکوپ از Phaethon 3200  نشان می دهد این سیارک شکلی کروی دارد و تعدادی برجستگی قابل توجه و تیره در نزدیکی شعاع خود ثبت کرده است . از آنجا که قطر این سیارک ۳.۶ مایل است، می توان آن را نوعی سیارک  خطرناک و پرچالش برای زمین و اهالی زمین  دانست.

جالب است زمانی که این تلسکوپ در حال طراحی بود، بسیاری از مقامات پورتوریکو مخالف ساخت و توسعه  Arecibo  بودند . چرا که این کشور طی ۱۰  سال اخیر با چالش هایی مانند کاهش بودجه، بحران سرمایه گذاری و خسارت های تندباد ماریا روبرو شده است.

اما به نظر می رسد سرمایه گذاری پورتوریکو روی این ماهواره بی فایده نبوده و این کشور موفق شده از طریق همین سرمایه گذاری به نتایجی ارزشمند دست پیدا کند.

اما این نتایج دقیقا چه چیزی را نشان می دهند ؟ دومین تلسکوپ رادیویی بزرگ دنیا توانسته تصاویری از  Phaethon 3200 ثبت کند که نشان می دهد نزدیک شدن این سیارک به زمین خطرناک است.اما سرو کله این سیارک از کجا دور و بر زمین پیدا شده است ؟ درواقع این سیارک بخشی از  بارش شهابی Geminid بود که میانه ماه دسامبر به زمین نزدیک شد.