ساخت اولین پارک صنعتی هوشمند بدون کربن برای صنعت لجستیک چین

کمپانی JD.com اولین پارک صنعتی هوشمند بدون کربن را برای صنعت لجستیک چین می‌سازد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از globenewswaire، انتظار می‌رود اولین خروجی پروژه، پارک لجستیک شماره یک شیان باشد که اوایل 2022 به صورت بدون کربن عملیاتی شود.

بدین منظور، این پارک با مساحتی معادل 300 هزار متر مربع، بیش از 100 هزار متر مربع PV خورشیدی روی بام خود با ظرفیت 9 مگاوات مستقر کرده و از ژانویه تا اکتبر نیز 8500 مگاوات ساعت برق تولید کرده است.

این معادل تامین برق برای 390 خانوار چینی برای یک سال و کاهش انتشار کربن تا حدود 5670 تن در مقایسه با خرید برق از نیروگاه محلی است.

در پارک شیان، نیاز گرمایشی از طریق تهویه مطبوع توزیع شده به جای دیگ بخار معمولی تامین می‌شود.

انرژی جدید پاک به طور گسترده در لیفتراک‌ها و سایر تجهیزات ویژه از جمله 22 پایانه شارژ برای شارژ 44 خودرو در یک زمان استفاده می‌شود.

چراغ‌های خیابانی در پارک نیز به تدریج با چراغ‌های خورشیدی جایگزین می‌شوند.

با استفاده از فناوری 5G، بلاک چین و هوش مصنوعی، JD.com در تلاش است تا بازده عملیاتی بیشتر و کاهش مصرف انرژی را محقق گرداند.

گفتنی است JD.com در سال 2017 سیستم PV خورشیدی توزیع شده روی بام را در تشکیلات لجستیک شانگهای خود پیاده سازی کرد و اکنون 3.11 میلیون کیلووات ساعت در سال تولید انرژی می‌کند که روشنایی انبار، مرتب سازی خودکار، بسته بندی، چیدن و سایر فعالیت‌های لجستیک را تامین می‌کند.

این کمپانی در حال حاضر نصب PV خورشیدی در 12 پارک لجستیک را تکمیل کرده و سیستم‌های اتوماسیون و ربات‌ها در کنار انبار را قادر ساخته تا در محیط تاریک به کار خود ادامه دهند.

بدین ترتیب طی عملیات تاریک، به طور متوسط 2.283 کیلووات ساعت در دقیقه در پارک‌های لجستیک JD.com صرفه جویی شده که معادل مصرف برق یک خانواد در یک سال و نیم است.

همچنین این کمپانی در 4 سال گذشته 12 هزار وسیله نقلیه مجهز به انرژی جدید را در بیش از 50 شهر چین مستقر کرده و 1600 پایانه شارژ را توسعه داده تا سالانه مانع از انتشار 120 هزار تن CO2 شود.

کمپانی JD.com  اولین شرکت لجستیک در چین است که ناوگان وسایل نقلیه هیدروژنی را عرضه کرده که در شهرهای شانگهای، گوآنگژو و فوشان مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

همچنین با بهینه سازی شبکه انبارداری و مسیرهای حمل و نقل، قادر به کاهش تعداد وسایل نقلیه، نرخ بارنامه و بهبود زمان رفت و برگشت شده و زمان انتظار خودرو را کاهش داده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها